• Jak skutecznie ODNOWIĆ PODDASZE

    2024-04-12

    Domy jednorodzinne i mieszkania dwupoziomowe z dodatkową przestrzenią poddasza oferują unikalną okazję do stworzenia funkcjonalnych przestrzeni. Stare domy z nieużytkowymi strychami mogą zostać przekształcone w komfortowe pokoje, dzięki odpowiedniemu remontowi. Jednym z kluczowych elementów takiej metamorfozy są panele winylowe, które połączone z elektrycznymi matami...

  • Wykonanie OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO na stropie podczas adaptacji poddasza użytkowego

    2024-04-11

    Na rynku coraz większą popularnością cieszy się adaptacja poddaszy użytkowych. Wyodrębnienie przestrzeni mieszkalnej na wynajem, gabinet czy sypialnię stało się jednym ze sposobów wykorzystania nieużytkowanego strychu.

  • Nowy system OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

    2024-04-11

    Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego zapewniają szybkie i w 100% suche rozwiązanie do montażu instalacji ogrzewania podłogowego. Oferują również możliwości renowacji, dzięki niewielkiej wysokości montażu i niewielkiemu ciężarowi własnemu. A instalacja jest prosta.

  • Wykonanie PODKŁADU PODŁOGOWEGO na stropie betonowym poddasza użytkowego

    2024-04-11

    Poddasze użytkowe to przestrzeń coraz częściej uwzględniana w planach budowy lub remontu domu. I trudno się temu dziwić, bo to dobry sposób na wygospodarowanie sporej ilości dodatkowych metrów kwadratowych. Jednak, aby taka przestrzeń była funkcjonalna i mogła dobrze służyć mieszkańcom, kluczową kwestią jest właściwie wykonana podłoga z użyciem odpowiedniego podkładu...

  • Zastosowanie WEŁNY do wykończenia PODDASZA

    2024-04-10

    Podczas adaptacji poddasza na cele użytkowe bardzo ważne jest bezpieczeństwo ogniowe oraz zapewnienie właściwych warunków termicznych i akustycznych, dlatego idealnie sprawdza się tu wełna skalna.

  • CICHA PODŁOGA na stropie – komfort dla wszystkich użytkowników

    2024-04-10

    Komfort to najczęściej wymieniane słowo przy określaniu warunków w jakich chce się mieszkać, pracować, wypoczywać. Na to zjawisko składa się kilka czynników, począwszy od tych wizualnych, ulubionych przedmiotów (mebli, światła czy różnego rodzaju sprzętów) po te niewidoczne, często pomijane, a jednak bardzo ważne i mocno odczuwalne jak np.: odpowiednia temperatura pomieszczeń...

  • Zalety zadaszenia tarasu płytami z poliwęglanu

    2024-04-08

    Parametry techniczne, różnorodność rozwiązań systemowych oraz końcowy efekt wizualny, decydują o tym, że zadaszenia z poliwęglanu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno poliwęglanów komorowych jak i litych, falistych.

  • Jak wyklarować wino?

    2024-03-31

    Osad w winie domowym pojawia się, gdy samoczynne klarowanie trunku nie zachodzi w wystarczającym stopniu. Najlepszym sposobem na uzyskanie przejrzystego trunku jest jego filtrowanie. Jak klarować wino w warunkach domowych?

  • Zwalczanie pędraków i drutowców

    2024-03-31

    Pędraki i drutowce należą do najgroźniejszych szkodników glebowych. Trudno je wytępić, ponieważ w swym cyklu rozwojowym spędzają pod ziemią około 5 lat. Bardzo ważna w zwalczaniu pędraka i drutowca jest profilaktyka.

  • Montaż głowicy termostatycznej na grzejniku

    2024-03-31

    Montaż głowicy termostatycznej przynosi wiele korzyści – warto się na niego zdecydować, jeśli zależy nam na oszczędzaniu energii oraz stworzeniu przyjaznego mikroklimatu we wnętrzach. Jak wykonać go poprawnie?

  • Jak frezować w drewnie – frezowanie drewna

    2024-03-31

    Frezowanie drewna to proces, który dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi do wycinania i wygładzania pozwala w różnorodny sposób wykończyć drewno. Co ważne, nie jest to zadanie wyłącznie dla profesjonalistów, jeśli zapatrzymy się w odpowiednie elektronarzędzia, możemy obróbkę drewna przeprowadzić w domowym warsztacie.

  • Wygłuszenie podłogi – izolacja akustyczna podłogi

    2024-03-31

    Izolacja akustyczna podłogi to rozwiązanie, na które warto się zdecydować, jeśli chcemy pozbyć się hałasu, którego źródłem są dźwięki wynikające z użytkowania np. paneli podłogowych, parkietu czy płytek ceramicznych. Jak zapewnić skuteczne wyciszenie podłogi?

  • Płyty g-k - wymiary i rodzaje

    2024-03-31

    Płyty gipsowo kartonowe wykorzystywane są do budowy ścianek działowych, zabudowy poddaszy i sufitów podwieszanych, służą jako suche tynki, wykonuje się z nich elementy dekoracyjne. Trudno o bardziej uniwersalny materiał budowlany niż płyty g-k. Rodzaje płyt decydują o ich zastosowaniu.

  • Budowanie antresoli – jak zrobić antresolę?

    2024-03-31

    Budowa antresoli może okazać dobrym pomysłem, dzięki któremu zyskamy dodatkowe cenne metry wnętrza. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, zawsze warto praktycznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Antresola może także stanowić estetyczny element wystroju. Podpowiadamy, jak zrobić antresolę.

  • Jak uszczelnić kabinę prysznicową – silikonowanie brodzika

    2024-03-31

    Uszczelnienie kabiny prysznicowej i brodzika jest koniecznym etapem prac podczas ich montażu, należy też do podstawowych zabiegów konserwacyjnych. Niepoprawnie uszczelniona kabina prysznicowa czy stary silikon są najczęstszą przyczyną przecieków, co może skutkować wodą na posadzce czy mało estetycznymi zaciekami na ścianach, ponadto w łazience może pojawić się pleśń. Czym...

  • Iniekcja krystaliczna ścian i fundamentów

    2024-03-31

    Iniekcja krystaliczna jest technologią, która sprawdza się, jeśli mamy problemy z zawilgoceniem ścian przyziemia czy też fundamentów. Na czym polega osuszanie murów tą metodą?

  • Przygotuj się z nami na wiosenne przesadzanie roślin!

    2024-03-11

    Wiosenne odświeżenie roślin domowych i ogrodowych zbliża się wielkimi krokami. Zaczynamy myśleć o nowych doniczkach i osłonkach. Jak wybrać te, które połączą ciekawy styl z funkcjonalnością? Przedstawiamy nasze porady i produkty, które pomogą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń wiosennego relaksu zarówno w domu jak i w ogrodzie.

  • Budowa domu – odwodnienie nadmiaru wody z dachu i stref przydomowych

    2024-03-05

    Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych, dlatego planując budowę każdy inwestor powinien pamiętać o zagospodarowaniu wody deszczowej. Uchroni to nie tylko fundamenty i ściany przed zalaniem i zawilgoceniem, ale także poprawi estetykę i komfort użytkowania naszej działki.

  • Jaką łuparkę do drewna wybrać?

    2024-02-29

    Przygotowanie opału na zimę to zawsze duże wyzwanie. Pracę może ułatwić łuparka do drewna. Jaką wybrać, by sprawnie uporać się z tym zadaniem?

  • Jak naostrzyć nóż do kosiarki?

    2024-02-29

    Ostrzenie noża kosiarki to konieczność, należy je wykonać jeśli zauważymy, że trawnik po skoszeniu nie prezentuje się dobrze. Sygnały do naostrzenia kosiarki otrzymujemy też podczas jej pracy – w spalinowej objawem będzie większe zużycie paliwa, a w elektrycznej głośne działanie.