• ROZDZIELACZE i grupy mieszające ogrzewania podłogowego

    2024-10-15

    Ogrzewanie podłogowe wodne znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym oraz w obiektach użyteczności publicznej. Jego popularność wynika z równomiernego rozkładu ciepła w pomieszczeniach, korzystnego wpływu na wilgotność powietrza, a także z oszczędności energetycznych i estetyki, jaką zapewnia wnętrzom.

  • CZY WARTO ŁĄCZYĆ kotły gazowe z fotowoltaiką – zalety takich instalacji

    2024-10-15

    W obliczu globalnych zmian klimatycznych i rosnącego zanieczyszczenia powietrza korzystanie z czystych, odnawialnych źródeł energii staje się koniecznością. Jednak zastosowanie nowoczesnych i ekologicznych systemów grzewczych ma również ekonomiczne uzasadnienie.

  • KOMINKI ŻELIWNE jako doskonałe źródło ogrzewania domów jednorodzinnych

    2024-10-15

    W dobie rosnącej świadomości ekologicznej oraz trendu powrotu do tradycyjnych rozwiązań, kominki z wkładami i piecykami żeliwnymi zdobywają coraz większą popularność jako efektywne, estetyczne oraz funkcjonalne źródło ogrzewania domów jednorodzinnych.

  • MAGAZYNOWANIE ciepła w domach jednorodzinnych

    2024-10-15

    Na polskim rynku grzewczym obserwujemy wiele dynamicznych zmian związanych z rosnącym zainteresowaniem energooszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Wpływ na te trendy mają zarówno regulacje prawne (np. Unia Europejska dąży do ograniczenia emisji CO2), jak i rosnąca świadomość ekologiczna oraz potrzeba obniżenia kosztów ogrzewania.

  • Montaż biokominka – jak zrobić to krok po kroku

    2024-08-31

    Biokominki stają się coraz bardziej popularne. Przede wszystkim dlatego, że urokliwie migocącym płomieniem możemy cieszyć się, nawet mieszkając w bloku. Ponadto doskonale wpisują się wszechogarniający trend eko, ponieważ paliwo powstaje z naturalnych surowców roślinnych. Jak powinien przebiegać montaż biokominka?

  • Uszczelnienie rury – sprawdzone metody

    2024-08-31

    Instalacje wodne, kanalizacyjne czy centralnego ogrzewania mogą być dużym problem, kiedy będą przeciekać. Na szczęście na zawsze czeka nas kosztowny, uciążliwy remont i wymiana całej instalacji. Czasami wystarczy uszczelnienie rury przez zastosowanie odpowiedniego uszczelniacza, aby zapewnić ponowne efektywne funkcjonowanie instalacji.

  • Jakie są rodzaje bezpieczników

    2024-07-31

    Każda instalacja elektryczna musi być przede wszystkim bezpieczna. Przed jej przeciążeniem chronią bezpieczniki. Jednak rodzaje bezpieczników domowych są różne i chociaż ich dobranie należy powierzyć fachowcowi, to warto zdobyć podstawową wiedzę na ten temat. Jakie więc są typy bezpieczników elektrycznych?

  • Brak ciągu w kominie – co zrobić

    2024-07-31

    Brak ciągu w kominie sprawia, że spaliny powstałe podczas pracy kotła czy palenia w kominku odprowadzane są w nieprawidłowy sposób, zakłócając ogrzewanie pomieszczeń. Przyczyn tego zjawiska może być kilka, jeden nie należy ich lekceważyć i jak najszybciej przywrócić prawidłowy ciąg w kominie.

  • Rekuperacja w domu jednorodzinnym - na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy?

    2024-07-30

    Wentylacja pomieszczeń jest niezbędnym elementem, który musi zostać zapewniony w danym budynku. Dobrze działający system wentylacji jest w stanie zapewnić nam świeże i czyste powietrze do pracy i życia oraz utrzymać budynek w dobrym stanie.

  • Napowietrzanie kominka - jak doprowadzić powietrze do kominka?

    2024-06-30

    Napowietrzanie kominka to konieczność – świeże powietrze jest niezbędne dla jego sprawnego działania. Jak zapewnić odpowiednią ilość powietrza do pracy kominka?

  • WENTYLACJA HYBRYDOWA - energooszczędność systemu z nasadą solarną

    2024-06-07

    Wentylacja grawitacyjna, oparta wyłącznie na siłach natury wciąż często znajduje zastosowanie w domach jednorodzinnych. Niestety dość regularnie okazuje się, że jej możliwości są niewystarczające, zwłaszcza w okresie letnim. Wówczas optymalnym rozwiązaniem są urządzenia stanowiące podstawę instalacji hybrydowej, łączącej naturalny i wymuszony ciąg...

  • JAKIE SĄ RODZAJE wentylatorów i ich zastosowania?

    2024-06-01

    Jakość powietrza w domu ma duży wpływ na nasze zdrowie. Zanieczyszczone powietrze może nasilać objawy alergiczne czy astmę. Dodatkowo spowalnia regenerację organizmu i osłabia odporność. Dlatego warto zatroszczyć się o jak najlepszą jakość powietrza w domu.

  • Kompensacja mocy biernej w domu

    2024-05-31

    Wysokie rachunki za prąd mocno obciążają nasz budżet domowy. I chociaż nie mamy wpływu na obowiązujące ceny energii, to jednak możemy obniżyć rachunek za prąd i to nie zmniejszając komfortu codziennego funkcjonowania. Skutecznym sposobem jest kompensacja mocy biernej.

  • Budowa kominka otwartego – jak zrobić kominek otwarty?

    2024-04-30

    Kominek z otwartym paleniskiem daje nam możliwość podziwiania naturalnego ognia, obcowania z zapachami i odgłosami palenie drewna. Jest również dekoracyjny, dlatego też często pojawia się nie tylko w tradycyjnych czy rustykalnych, ale także nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

  • Słabe ciśnienie wody – jak zwiększyć ciśnienie wody

    2024-04-30

    Domowe instalacje wody czasami potrafią nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Częstym problem jest słabe ciśnienie wody w kranie. Dotyczy to zarówno miejskich oraz wiejskich sieci wodociągowych, jak i indywidualnych źródeł zasilania. Jak zwiększyć ciśnienie wody?

  • Wykonanie OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO na stropie podczas adaptacji poddasza użytkowego

    2024-04-11

    Na rynku coraz większą popularnością cieszy się adaptacja poddaszy użytkowych. Wyodrębnienie przestrzeni mieszkalnej na wynajem, gabinet czy sypialnię stało się jednym ze sposobów wykorzystania nieużytkowanego strychu.

  • Nowy system OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

    2024-04-11

    Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego zapewniają szybkie i w 100% suche rozwiązanie do montażu instalacji ogrzewania podłogowego. Oferują również możliwości renowacji, dzięki niewielkiej wysokości montażu i niewielkiemu ciężarowi własnemu. A instalacja jest prosta.

  • Montaż głowicy termostatycznej na grzejniku

    2024-03-31

    Montaż głowicy termostatycznej przynosi wiele korzyści – warto się na niego zdecydować, jeśli zależy nam na oszczędzaniu energii oraz stworzeniu przyjaznego mikroklimatu we wnętrzach. Jak wykonać go poprawnie?

  • Jakie rury do centralnego ogrzewania?

    2024-01-31

    Rozprowadzenie instalacji centralnego ogrzewania znacząco wpływa na wydajność i ekonomiczność systemu. Dlatego tak ważne jest nie tylko poprawne zaprojektowanie i wykonanie instalacji c.o., ale także dobór poszczególnych jej składowych, m.in. rur. Jakie rury do c.o. wybrać?

  • System DGP – czym jest i z czego się składa?

    2024-01-31

    DGP, czyli system służący do rozprowadzania ciepłego powietrza z kominka do poszczególnych pomieszczeń to nadal bardzo popularne rozwiązanie. Na czym polega taki układ grzewczy?