Lepiki budowlane w składach PSB
Przy pracach budowlanych i wykończeniowych często sięga się po lepiki. Masy na bazie asfaltu wykorzystywane są do tworzenia izolacji przeciwwilgociowych i mocowania płyt polistyrenowych. Masy odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie budownictwa na materiały izolacyjne. Mogą być wykorzystywane zarówno na powierzchniach pionowych, jak i poziomych. Charakteryzują się możliwością nakładania na nieregularne powierzchnie, ponieważ dostępne są w formie masy. Dodatkowo na długo po aplikacji zachowują elastyczność, dlatego nie niszczą się pod wpływem sił działających na powierzchni ścian. Lepiki sprawdzają się także w czasie montażu połaci dachowej z papy. Długo zachowują swoje parametry wytrzymałościowe i wysoką izolacyjność, dlatego są gwarancją szczelności na wiele lat. W hurtowniach PSB znajdują się lepiki różnego typu dostępne w opakowaniach o rozmaitej pojemności. Dzięki temu można sięgnąć po odpowiednią ilość do montażu połaci lub prac renowacyjnych.
Lepik do styropianu
Termoizolacja z użyciem płyt polistyrenowych sprawia, że więcej ciepła pozostaje wewnątrz budynku. Montując płyty styropianowe do podłoża, warto sięgnąć po odpowiedni lepik do styropianu. Ten preparat pozwala na zabezpieczenie podłoża przed wilgocią i jednocześnie poprawia mocowanie płyty. Jego skład nie jest szkodliwy dla polistyrenu i nie zawiera rozpuszczalników. Dzięki temu można stosować go bez obaw o uszkodzenia delikatnych płyt. Lepik będzie potrzebny nie tylko w czasie montażu na powierzchniach ścian zewnętrznych. Przyda się również przy ocieplaniu stropów, posadzek, czy piwnic. Można rozprowadzać go na powierzchni betonu, cegieł, pustaków ceramicznych czy gazobetonu. Elastyczna struktura masy sprawia, że zachowa ona szczelność nawet po wielu latach eksploatacji. Masa może łączyć drobne pęknięcia czy rysy, tworząc mostki pomiędzy krawędziami szczelin.
Lepik do papy
W tej grupie można znaleźć także lepik do papy, który różni się nieco składem od masy do montażu płyt. Lepiki są łatwe do rozprowadzenia, dlatego tworzą jednolitą powłokę o podobnej grubości w każdym miejscu. Mogą być stosowane do tworzenia nowych połaci, a także miejscowo przy naprawach lub renowacji. Lepik na zimno jest alternatywą dla klejenia papy na gorąco z użyciem palników gazowych.
Tego typu preparaty służą do nakładania połaci z papy na stropach, stropodachach lub konstrukcjach dachów. Często wykorzystywane są do izolacji powierzchni tarasów czy balkonów. Sprawdzają się także przy tworzeniu konstrukcji dachów odwróconych. Można stosować na połaciach o niewielkim spadzie, gdzie wilgoć może utrzymywać się dłużej. Ponadto wykorzystywane są również do renowacji połaci, zapewniając trwałe mocowanie nowej warstwy papy.