Brak wyników wyszukiwania
Izolacja przeciwwilgociowa dla budownictwa
Tworzenie izolacji przeciwwilgociowych jest jednym z pierwszych i najważniejszych elementów prac wykończeniowych. Odpowiednio wykonane mają znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania całego obiektu w przyszłości. Woda stale oddziaływująca na materiały budowlane prowadzi do ich zniszczenia. Dlatego niezwykle istotna jest jakość materiałów budowlanych stosowanych do tworzenia izolacji. W hurtowniach PSB można znaleźć produkty Pochodzące wyłącznie od sprawdzonych dostawców, co jest gwarancją ich wysokiej jakości i skuteczności. Będą potrzebne do tworzenia izolacji fundamentów czy podpiwniczonych ścian budynków. Sprawdzają się także w czasie tworzenia izolacji dachów lub przestrzeni wokół okien dachowych.
Izolacja przeciwwilgociowa dachów i fundamentów
Najczęściej izolacja przeciwwilgociowa kojarzy się z zabezpieczeniem połaci dachowej. W tej grupie można znaleźć wiele produktów, które można zastosować właśnie w tej przestrzeni. Do najważniejszych należą papy nakładane na zimno lub zgrzewane. Sporo miejsca zajmują także lepiki, umożliwiające mocowanie arkuszy papy do połaci o małym spadku. Mogą być też wykorzystywane do zabezpieczania altan ogrodowych, budynków gospodarczych czy garaży. Lepiki do izolacji przeciwwilgociowych można wykorzystać również do renowacji i reperacji połaci.
Jednak izolacje przeciwwilgociowe stosowane są nie tylko do zabezpieczania połaci dachowych. Powszechnie korzysta się z nich także przy elementach budynku położonych w towarzystwie gruntu. Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów i ścian podpiwniczonych ma chronić przed działaniem wód gruntowych. Wykorzystuje się tu przede wszystkim masy bitumiczne lub kauczukowe, które można dobrać w zależności od materiału, na jaki zostaną zaaplikowane. Gotowe masy nakładane są na materiały budowlane za pomocą pędzli lub aplikacji mechanicznej. Ściany pionowe i fundamenty zabezpiecza się jeszcze przed nałożeniem izolacji termicznej i zasypaniem tej strefy.
Izolacja przeciwwilgociowa okien
Izolacja dachu to nie tylko połać, ale także okna dachowe. To w obrębie tych elementów stolarki okiennej często powstają nieszczelności. Dlatego do stworzenia lepszej izolacji można zastosować kołnierze montowane na łatach konstrukcji dachowej. Wychodzą poza obręb ramy okiennej w każdą stronę, dzięki czemu łatwiej jest je zaizolować za pomocą klejów lub lepików. Taka izolacja przeciwwilgociowa okien powinna być dobrana do rozmiarów okna. Dobrze będzie, jeśli izolacja zostanie dostarczona przez tego samego producenta, który wykonuje oka. W ten sposób uniknie się niedokładności wymiarowych.