• System Budowy H+H – ciepłe i ciche domy od fundamentów aż po dach

    2024-04-18

    Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty...

  • Budowanie antresoli – jak zrobić antresolę?

    2024-03-31

    Budowa antresoli może okazać dobrym pomysłem, dzięki któremu zyskamy dodatkowe cenne metry wnętrza. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, zawsze warto praktycznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Antresola może także stanowić estetyczny element wystroju. Podpowiadamy, jak zrobić antresolę.

  • Budowa domku z drewna

    2023-11-30

    Niewielki drewniany domek to standardowe rozwiązanie wybierane jako forma z zabudowy na działce letniskowej lub w ogródku działkowym. Przy domu jednorodzinnym posłuży świetnie jako domek narzędziowy.

  • Budowa domu kanadyjskiego – co warto wiedzieć

    2023-05-31

    Domy kanadyjskie chyba największą popularnością cieszyły się w latach 90. XX w. W tamtych czasach drewno było tanie, więc na taką technologię decydowało się wielu inwestorów. Niestety wiedza na temat budownictwa szkieletowego była znikoma. Dzisiaj sytuacja się zmieniła, więc technologia kanadyjska pozbawiona jest błędów sprzed lat.

  • Budowanie domu – przeczytaj zanim zaczniesz

    2022-03-31

    Budowanie domu wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji, a każda z nich ma decydujący wpływ na realizację projektu, finanse, a także komfort i użytkowania mieszkania. Zobacz, jak zaplanować budowę domu, aby jak najszybciej i możliwie bezproblemowo przebiegały poszczególne etapy. Przeczytaj „skoncentrowany” poradnik budowy domu.

  • Budowa domu na działce rolnej - od czego zacząć?

    2022-03-31

    Budowa domu na działce rolnej budzi coraz większe zainteresowanie inwestorów. Atrakcyjność gruntów rolnych wiąże się zazwyczaj ze znacznie niższymi kosztami ich zakupu. Jak wybudować dom na działce rolnej?

  • Naturalność i cykl życia produktów!

    2022-03-10

    Dzięki temu filmowi dowiesz się dlaczego naturalność produktów jest ważna i opłacalna oraz czy ma wpływ na zdrowie i środowisko? Zapraszamy do wysłuchania naszego eksperta, który w ciekawy i jasny sposób przedstawi powyższy temat!

  • Standard WT 2021 – jak spełnić wymagania

    2021-04-07

    Od stycznia 2021 r. obowiązują nowe, zaostrzone wymagania dotyczące parametrów cieplnych budynków oraz zużycia energii. Zmiany te nie są ani dla inwestorów, ani wykonawców, ani producentów materiałów budowlanych zaskoczeniem, ponieważ zapowiadane były od dawna i wprowadzane stopniowo – pierwsze zaczęły obowiązywać od stycznia 2014 r., następne zostały wprowadzone w 2017...

  • Warsztat majsterkowicza – porządek i dobra organizacja

    2020-10-29

    Warsztat majsterkowicza to miejsce pracy z wieloma podręcznymi narzędziami, śrubkami, gwoździami i innymi drobnym akcesoriami. Aby prace przebiegały sprawnie, wszystkie te przedmioty powinny mieć swoje miejsce. Co zapewni porządek w warsztacie majsterkowicza?

  • Co zawiera projekt budowlany domu

    2020-10-23

    Dom musi być zbudowany na podstawie projektu. Do wyboru mamy któryś z przebogatej liczby projektów gotowych lub projekt indywidualny zamawiany u architekta niczym garnitur u krawca. Dowiedzmy się, co powinno się znaleźć w projekcie budowlanym.

  • Jak zaaranżować duży salon

    2020-08-19

    Duży salon stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Warto więc poznać podstawowe zasady komponowania dużych przestrzeni – ich przestrzeganie sprawi, że salon będzie nie tylko miejscem funkcjonalnym, ale również efektownym.

  • Odbiór mieszkania od dewelopera – na co zwrócić uwagę, co ze sobą zabrać?

    2020-05-29

    Odbiór techniczny mieszkania to dla wielu doniosłe wydarzenie. Nic dziwnego. To bowiem ostatni etap przed wprowadzeniem się do wymarzonych czterech kątów. Towarzyszące mu emocje mogą jednak sprawić, że sprawdzając budynek pominiemy kilka istotnych kwestii. O czym należy pamiętać, udając się do dewelopera oraz co zabrać na odbiór mieszkania?

  • Dom parterowy czy piętrowy – który będzie tańszy w budowie

    2020-05-28

    Wybierając projekt domu, zastanawiamy się, czy wybudować dom piętrowy, czy dom parterowy. Najczęściej decydujemy się na budynek z poddaszem użytkowym. A który będzie tańszy w budowie?

  • Strefy funkcjonalne domu

    2020-05-28

    Program funkcjonalny budynku mieszkalnego to zestaw stref o precyzyjnym przeznaczeniu. Strefowanie służy jednak nie tylko wygodzie i komfortowi mieszkańców, ale także efektywnemu wykorzystaniu energii grzewczej. Jak powinien wyglądać schemat funkcjonalny nowoczesnego domu jednorodzinnego.

  • Adaptacja projektu gotowego – na czym polega

    2020-04-30

    Projekt gotowy domu, który zakupiliśmy w biurze projektowym jest uniwersalny, dlatego należy przystosować go do warunków panujących na naszej działce. Na etapie adaptacji można także wprowadzać zmiany do projektu, dzięki czemu dostosujemy dom do naszych potrzeb.

  • Wielofunkcyjna przestrzeń dzienna w nowoczesnym domu

    2020-04-30

    Nowoczesna strefa dzienna powinna być odpowiedzią na potrzeby współczesnej rodziny, a jej przestrzeń odzwierciedlać styl życia domowników. By sprostała ich wymaganiom powinna być funkcjonalna i reprezentacyjna.

  • Kształt dachu a koszty budowy domu

    2020-04-30

    Budowa domu to duża inwestycja. Wybierając projekt, rozważamy często, jakie rozwiązania przyniosą nam oszczędności. Jednym z kluczowych elementów jest liczba kondygnacji, a także koncepcja domu dwukondygnacyjnego, które wiążą się z formą dachu.

  • Dom parterowy czy piętrowy – konsekwencje liczby kondygnacji w architekturze domu

    2020-04-30

    Dom parterowy czy piętrowy? To pytanie może być zasadne, jeśli powierzchnia działki jest na tyle duża, by umożliwić zarówno postawienie budynku parterowego, jak i piętrowego lub z poddaszem użytkowym.

  • Projekt domu energooszczędnego – architektura

    2020-04-29

    Koszty ogrzewania typowego domu stanowią 2/3 kosztów jego utrzymania. Szukając rozwiązań, które pozwolą ograniczyć wydatki na ten cel wielu inwestorów decyduje się na wznoszenie budynku o niskim zapotrzebowaniu na energię grzewczą. Oszczędzaniu energii sprzyja m.in. architektura domu energooszczędnego.

  • Dom wielopokoleniowy – jak zaplanować jego funkcje

    2020-04-29

    Może za kilka lub kilkadziesiąt lat rodzice lub jedno z nich zamieszka razem z nami. Jak zaplanować funkcje domu, by był on wygodny dla rodziny wielopokoleniowej? Czym powinien się charakteryzować dom wielopokoleniowy?