• Ogrodzenie placu budowy – tymczasowe czy docelowe

    2019-02-15

    Zagospodarowanie terenu, na którym ma stanąć dom, obejmuje również ogrodzenie budowy. Jeśli nie planujemy wykonania od razu docelowego ogrodzenia działki, możemy zamontować tymczasowe ogrodzenie placu budowy. Niektórzy inwestorzy już na tym etapie decydują się jednak na budowę ogrodzenia docelowego.

  • Bezpieczna budowa – oświetlenie placu budowy

    2019-02-15

    Wprowadzenie oświetlenia placu budowy może posłużyć jako środek wzmacniający bezpieczeństwo. Pełni też funkcje praktyczne – usprawnia prace, a także wydłuża dzień pracy na budowie. Jak ekonomicznie i funkcjonalnie oświetlić budowę?

  • Plac gotowy do budowy – dostawy i miejsce składowania materiałów

    2019-02-14

    Najlepiej kupować materiały budowlane tak, by były wykorzystywane na bieżąco i nie zalegały na placu budowy zbyt długo. Dostawy mogą być realizowane na życzenie w terminach ściśle określonych przez harmonogram budowy. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego warto poznać zasady składowania materiałów.

  • Prąd i woda na placu budowy

    2019-02-14

    Zanim rozpoczniemy budowę domu, powinniśmy na działkę budowlaną doprowadzić energię elektryczną i wodę. Powinny to być jedne z pierwszych zadań na budowie, gdyż prowadzenie prac budowlanych bez dostępu tych mediów jest niemożliwe.

  • Remont domu – wyburzanie ścian

    2019-01-29

    Przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy. To przedsięwzięcie skomplikowane i trzeba się do niego należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują wyburzanie istniejących murów.

  • Budowa domu wiosną – jak się do niej przygotować

    2019-01-22

    Wiosną, gdy tylko pogoda na to pozwala, rozpoczynają się budowy domów. Najczęściej jest to druga połowa marca – w tym czasie ryzyko wystąpienia temperatur poniżej zera jest już znikome. Jednak, aby wraz z nadejściem ciepłych dni móc ruszyć z robotami budowlanymi, należy dobrze je rozplanować oraz zakupić materiały budowlane.

  • Jak izolować fundamenty? Część 3

    2018-03-15

    W ostatnim, trzecim odcinku naszego filmu poznacie zastosowanie produktu IZOPLAST 2K-W. Jest to grubowarstwowa, wysokoelastyczna dwuskładnikowa masa uszczelniająca na bazie emulsji bitumicznej typu KMB, niezawierająca rozpuszczalnika organicznego, modyfikowana polimerami, wypełniaczami oraz włóknami. Polecany jest również do stosowania w systemach dachów zielonych.

  • Jak izolować fundamenty? Część 2

    2018-03-10

    W odcinku drugim poznacie między innymi właściwości dyspersyjnej masy asfaltowo kauczukowej IZOPLAST B-W. Jest to gotowa do użytku, jednoskładnikowa, wodorozcieńczalna masa bitumiczna wyprodukowana na bazie emulsji anionowej modyfikowaną polimerami, przeznaczoną do stosowania na zimno. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

  • Jak izolować fundamenty? Część 1

    2018-03-05

    Izolację fundamentów rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia gruntowanej powierzchni. Prace należy prowadzić bezpośrednio przed nakładaniem izolacji. Izolację rozpoczynamy od nałożenia warstwy IZOPLAST R, który przeznaczony jest do gruntowania podłoży z betonu, gładzi cementowych, cementowo-gipsowych, nasycania elementów drewnianych (np. płoty ogrodzeniowe, gonty dachowe itp.)...