Krakowska placówka PSB Profi prowadzona przez firmę ATTIC oprócz swojej działalności handlowej stawia również na profesjonalizm zaopatrujących się w niej wykonawców. Niemal każdej nowości rynkowej towarzyszą prezentacje i szkolenia prowadzone przez producentów czy też pomoc ekspertów bezpośrednio na budowie.
W połowie września krakowscy wykonawcy mieli okazję poznać nowy produkt firmy ISOVER – izolację do sufitów garaży Stropmax 31.
Tematyka szkoleń przeprowadzanych w firmie ATTIC odpowiada ściśle na potrzeby fachowców z tego rejonu. W Krakowie, podobnie jak w innych rejonach, trwa boom budowlany, szczególnie w sektorze deweloperskim i usługowym. Dlatego inwestorzy i wykonawcy chętnie przyjmują wszelkie nowości podnoszące jakość budynków i przyspieszających prace. Prezentacja płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER Stropmax 31 spotkała się więc z żywym zainteresowaniem przybyłych na spotkanie wykonawców.
OFERTA ISOVER POD LUPĄ WYKONAWCÓW
Krakowskie szkolenie pokazało, jak twórcze może być spotkanie producentów wypuszczających na rynek nowy produkt oraz wykonawców oczekujących rozwiązania ich problemów. Eksperci ISOVER - kierownik produktu Sławomir Kocur oraz doradca sprzedaży inwestycyjnej Piotr Czekała mieli okazję przekonać się, że odbiorcy ich produktów przyjmują nowości rynkowe chętnie, ale nie bez wątpliwości. Doświadczeni wykonawcy oczekują produktów dopracowanych w każdym szczególe. Przy ogromnym tempie prac na budowach nie czas na eksperymenty – każdy wprowadzany produkt musi być sprawdzony! Dlatego słuchacze nie szczędzili prezentującym dociekliwych pytań. Dyskusja ta pokazała przede wszystkim, że izolacja stropu garażu, szczególnie jeśli dotyczy to dużych hal garażowych, jest dużym wyzwaniem ze względów wykonawczych. Obecnie najczęściej garaże ociepla się metodą ETICS. Jest to dość pracochłonna praca. Na dzisiejszym szkoleniu zobaczyliśmy, jak szybko i ze znacznie mniejszym wysiłkiem można zrobić prace izolacyjne” – podkreśla Krzysztof Czyszczoń z firmy wykonawczej Prestige.
PRZEŁOMOWE ROZWIĄZANIE - ŁATWY I PEWNY MONTAŻ
Szkolenie rozwiało większość wątpliwości
wykonawców co do techniki samego
montażu. Szczególne uznanie u wykonawców
doskonale znających trudy
prowadzenia robót na stropach garaży
znalazły te cechy produktu, które ułatwiają
prace w takich warunkach.
# Płyta z wełny szklanej pokryta jest
mocnym i szczelnym welonem, który
zapewnia jej spoistość – to właśnie
dzięki temu włókna wełny nie rozsypują się podczas prac oraz produkt łatwo się
montuje i jest prawie o 100% grubszy od
standardowych.
# Nie bez znaczenia okazał się również
ciężar płyty – produkt ma aż o 67% niższą
masę niż stosowany materiał z wełny
skalnej, co sprawia, że prace nie są tak
wysiłkowe.
# Płyty montuje się na sucho, przykręcając
specjalnymi kołkami do stropu – pełne
płyty montuje się jedynie na dwóch
lub trzech wkrętach. Poza tym, że skraca
to montaż, eliminuje również użycie kleju,
uniezależniając tym samym czas prac
od warunków pogodowych.
# Koszty narzędzi są bardzo niskie – do
prawidłowego zamontowania płyty niezbędne
są jedynie wiertarka, wkrętarka
i nóż.
# Sprężysta płyta z wełny szklanej doskonale
radzi sobie z trudnym podłożem.
Relacja: Hanna Jankowska, Budomedia,
Fot. Budomedia