Gładź szpachlowa większości kojarzy się z produktem, który po nałożeniu na ścianę trzeba szlifować. Firma KREISEL stworzyła gładzie gipsowe, które nie wymagają szlifowania i są wyjątkowo łatwe w użyciu zarówno dla domowego majsterkowicza, jak i w profesjonalnym wykorzystaniu.
Gładź szpachlowa gotowa do użycia - GIPSEL Plus 603
Gładzie gotowe do użycia, dzięki swojej funkcjonalności, zdobywają coraz większą popularność. Jeśli zależy nam na wygodzie i łatwym przygotowaniu produktu, warto zwrócić uwagę na gotową gładź GIPSEL Plus 603. Ten produkt nie wymaga żadnego przygotowania, bo masa gipsowa jest gotowa do użycia już po otwarciu wiaderka. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą ilością czasu lub nie posiadają odpowiednich narzędzi do przygotowania szpachli gipsowej. Do aplikacji produktu na ścianę wystarczy szpachelka i metalowa paca.
Nakładanie gładzi na duże powierzchnie
Zastosowanie gotowej gładzi również może usprawnić wykonywanie robót na budowie. W przypadku, gdy do szpachlowania jest duża powierzchnia, jak np. połacie hal czy cały blok, warto wykorzystać agregaty szpachlarskie. Do nakładania mechanicznego nadają się także inne gładzie gipsowe z oferty KREISEL. Jednak w przeciwieństwie do gotowej gładzi, należy je wcześniej przygotować, mieszając z wodą w odpowiednich proporcjach. Gładzie te mają odpowiednią twardość i nie wykazują przetarć przy obróbce mechanicznej tzw. żyrafą.
Kładzenie gładzi na różnych podłożach
Kolejną zaletą gładzi GIPSEL Plus 603 jest możliwość aplikacji na różnych podłożach. Sprawdzi się zarówno na betonie, tradycyjnych tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych, jak i tynkach gipsowych, a także płytach gipsowo-kartonowych. Tak różnorodne zastosowanie jest możliwe, dzięki żywicom polimerowym zawartym w jej składzie. Wpływają one również na polepszenie właściwości produktu: zwiększają elastyczność oraz przyczepność sprawiając, że szpachlowanie ścian staje się jeszcze prostsze.
Gładź GIPSEL Plus 603 jest odporna na wilgoć, można zatem stosować ją w miejscach narażonych na zawilgocenie, takich jak łazienka, czy kuchnia. Ponadto, dzięki wypełniaczowi dolomitowemu, gładź charakteryzuje się idealną bielą. Maksymalna grubość gładzi wynosi 2 mm.
Wyrównywanie ścian
Należy pamiętać, że zanim przystąpimy do robót wykończeniowych, takich jak np. wygładzenie powierzchni, ściany muszą mieć odpowiednio przygotowane podłoże. Powinny być dokładnie oczyszczone i zagruntowane, a nawet, w niektórych przypadkach, należy wymienić tynki. Jeśli zależy nam na solidnym wykonaniu, warto stosować zasadę, według której, wszystko co osypuje się po potarciu dłonią powinno się usunąć. Mniejsze powierzchnie można wypełnić szpachlami, przy większych lepiej zastosować odpowiedni tynk. W tym celu należy wybrać spoiwo dostosowane do reszty naprawianej ściany. Nie można zapomnieć także o naprawie pęknięć, tak aby nie przenosiły się na nakładane gładzie i farby.
Nie tylko gładzenie ścian - pozostałe produkty KREISEL
Równie ważne jak gładzenie ścian jest prawidłowe zagruntowanie podłoża, szczególnie jeśli mamy do czynienia z podłożem chłonnym. Najlepiej zagruntować je gruntem głęboko penetrującym GRUNTOLIT-SG 302. Można go używać nie tylko do gruntowania, ale także do wzmocnienia słabego podłoża. Dla ograniczenia chłonności warto zastosować środek GRUNTOLIT-W 301. Gładkie podłoża, posiadające niską nasiąkliwość, takie jak stare lamperie olejne lub szczelne betony, najlepiej zagruntować gruntem kontaktowym z kruszywem kwarcowym. Do tego celu na pewno doskonale nadaje się KONTAKT GRUNT 307 lub GRUNTOBET 310. Po wyschnięciu tworzą dobrze przyczepną powłokę pod kolejne warstwy wykończeniowe takie jak GIPSEL Plus 603.
Gładź gipsowa nie jest wodoodporna, ani mrozoodporna, dlatego nie nadaje się do stosowania zewnętrznego. Do tych celów w ofercie firmy KREISEL, znajdują się nie tylko gładzie gipsowe, ale także gładzie na bazie cementu np.: POZGŁADŹ 602. Każdy produkt posiada specyficzne właściwości dostosowane do różnych zastosowań. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem chemii budowlanej KREISEL!