Początek wiosny to idealny moment, żeby pomyśleć o zadaszeniu tarasu. Scala Plastics wprowadziła do swojej oferty wyjątkową płytę z poliwęglanu, która wyglądem przypomina szkło. SUNTUF® EZ-GLAZE oferuje elegancki design, wszechstronność oraz niskie koszty utrzymania.
Dużym atutem płyt EZ GLAZE jest łatwość montażu.SUNTUF® EZ-GLAZE wykorzystuje opatentowaną, profilowaną konstrukcję, umożliwiającą montaż na krokwiach o dużej nośności. Montaż SUNTUF® EZ-Glaze jest niezwykle prosty - płyty po prostu mocuje się za pomocą śrub do konstrukcji nośnej i łączy na zakładkę.
Najważniejsze parametry
Płyty świetnie sprawdzą się jako pokrycie zadaszeń tarasów, wiat samochodowych, ale także mogą być wykorzystane jako ściany w letnich ogrodach.
Panele SUNTUF® EZ-GLAZE występuje w dwóch rozmiarach:
- 688 mm x 4500 mm
- 688 mm x 6100 mm
Grubość płyty : 3 mm
Dostępne są dwa kolory:
- przezroczysta
- grafitowa
Korzyści i zastosowanie płyty SUNTUF® EZ GLAZE
Korzyści z zastosowania SUNTUF® EZ GLAZE:
- przejrzysty elegancki wygląd
- łatwa, szybka i bezpieczna instalacja
- łatwość utrzymania i konserwacji
- ochrona przed promieniowaniem UV – blokuje 99,9% promieniowania UV
- wysoka odporność na warunki atmosferyczne ( gradobicie)
Typowe zastosowanie:
- pergole i altany
- zabudowy tarasów
- wiaty samochodowe
Porady dotyczące montażu
W ofercie znajdują się również obróbki przyścienne o długości 2 mb, które doskonale zabezpieczą taras przed przeciekaniem.
Przed przystąpieniem do montażu paneli SUNTUF® EZ GLAZE, należy przygotować konstrukcję według wytycznych proponowanych przez producenta.
Rozstaw krokwi powinien wynosić 600 mm (od środka do środka), a jej szerokość 60 mm. Ważne aby upewnić się, że krokwie są idealnie prostopadłe do belek/ścian, a kąt nachylenia dachu umożliwi właściwy odpływ wody. Producent zaleca spadek co najmniej 5%. Warto pomyśleć o zastosowaniu taśmy pod płyty profilowane, na każdej z krokwi. Jej wykorzystanie zmniejszy tarcie spowodowane rozszerzaniem i kurczeniem płyt podczas, gdy warunki pogodowe się zmieniają.
Na przygotowane w ten sposób krokwie, nakładamy pierwszy panel, pozostawiając nawis od 50 do 150 mm. Na skrajnej krokwi rozpoczynamy wiercenie otworów o średnicy 10 mm, dokręcamy panel i nakładamy kolejny postępując w ten sam sposób. Wiercenie i przykręcanie paneli zawsze rozpoczynamy od dolnej krawędzi.