Nowy system OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Nowoczesne systemy ogrzewania podłogowego zapewniają szybkie i w 100% suche rozwiązanie do montażu instalacji ogrzewania podłogowego. Oferują również możliwości renowacji, dzięki niewielkiej wysokości montażu i niewielkiemu ciężarowi własnemu. A instalacja jest prosta.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

System ogrzewania podłogowego jest popularny, ponieważ nie tylko zapewnia przytulne ciepło w pomieszczeniu, ale także ogrzewa wydajnie i równomiernie. Za tą formą ogrzewania przemawia przede wszystkim oszczędność energii. Jednak instalacja ogrzewania podłogowego, zwłaszcza w istniejących budynkach, jest często znacznie droższa niż instalacja konwencjonalnego systemu grzewczego. Ponadto często występują problemy z wysokością instalacji podczas renowacji.

ROZWIĄZANIE SPECJALNIE DLA JUŻ ISTNIEJĄCYCH BUDYNKÓW

Na rynku dostępny jest system ogrzewania podłogowego w oparciu o suche elementy, który szczególnie zalecany jest do renowacji istniejących budynków. Co ważne, suche elementy podłogowe systemu nie zwiększają wilgoci w budynku. Jest to w 100% suche rozwiązanie. Płyty te wyróżniają się specjalnymi frezami z rowkami umożliwiającymi ułożenie rur grzewczych oraz niewielkimi rozmiarami. Są on odpowiednie do renowacji. Przemawia za tym również stosunkowo niska waga, dzięki czemu problemy statyczne nie występują, nawet w przypadku starych drewnianych stropów belkowych. Szybki i prosty montaż, który wynika z poręcznego formatu 500x1000 mm lub 500x500 mm (okrągły), a także z faktu, że można po nim chodzić i wykańczać go w każdy dowolny sposób już po 24 godzinach. Brak przestojów w wykonywaniu prac to kolejna zaleta, która ma znaczenie na każdej budowie, również w nowych budynkach.

TAK TO DZIAŁA

 Zasadniczo do montażu elementów ogrzewania wymagane jest podparcie na całej powierzchni i nośne suche podłoże. Po zakończeniu prac przygotowawczych i stworzeniu równego podłoża z izolacją akustyczną, elementy ogrzewania można układać swobodnie i bez ustalonego kierunku montażu. Są one łączone na styk. Połączenia nie są klejone. Połączenie jest uzyskiwane dopiero po zamontowaniu dodatkowej warstwy wierzchniej. Okrągły element systemu dostępny jest dla otworów drzwiowych lub projektów z ukośnymi ścianami. W przypadku większych nagromadzeń rur, np. w obszarze rozdzielacza grzewczego, elementy można dostosować tak, aby było miejsce na wystarczająco dużą liczbę przekrojów rur. Natychmiast po ułożeniu elementów ogrzewania podłogowego wykonawca instalacji grzewczej może rozpocząć układanie rur. Po ostatecznym sprawdzeniu szczelności systemu, na elementach płyt układa się dodatkową, górną warstwę płyt gipsowo- -włóknowych (grubość zależna jest od obszaru zastosowania) w układzie z przesunięciem spoiny >167 mm. W tym celu instalatorzy najpierw nakładają klej do jastrychu wzdłuż połączeń i między każdym rowkiem. Niezbędny docisk uzyskuje się za pomocą wkrętów do płyt gipsowo- -włóknowych lub klamer umieszczonych w powierzchni płyty w siatce o wymiarach ok. 165x250 mm. Płyty nadają się do układania rur grzewczych o grubości 16 mm i mogą być stosowane we wszystkich obszarach zastosowań. Montaż na płycie gipsowo-włóknowej lub na istniejących podłożach jest również możliwy. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka szczególnych wymagań, które dostępne są w instrukcji montażu. Jako wykończenie można zastosować elastyczne wykładziny podłogowe, takie jak: laminat, tekstylia lub PCV, a także posadzki ceramiczne i kamienne, podobnie jak parkiet lub inne pokrycia wykonane z drewna.

Artykuł pochodzi z
Głos PSB

Czy artykuł był przydatny?

Dziękujemy. Podziel się swoją opinią.

Czy możesz zaznaczyć kim jesteś?

Dziękujemy za Twoją opinię.

 
Artykuł powstał przy współpracy James Hardie Europe GMBH James Hardie Europe GMBH