Łazienka na wysoki połysk można być wykończona na wiele sposobów. Materiały okładzinowe o błyszczącej powierzchni, lakierowane meble, metalizowane faktury, akcenty złota i innych połyskujących metali, idealnie gładkie, rzęsiste oświetlenie potęgujące efekt blasku, a także połyskujące w świetle gładkie powierzchnie ceramiki łazienkowej– każdy z tych sposobów można zastosować, korzystając z bogatej oferty rynkowej materiałów wykończeniowych i wyposażenia do łazienek.
Określenie na wysoki połysk odnosi się przede wszystkim do wnętrz pełnych blasku, ale zawiera w sobie również szyk, elegancję, luksus i pewnego rodzaju odświętność. Nieodparcie kojarzy się również z czystością – mile widziane jest, by łazienka lśniła czystością, jest więc to naturalne oczekiwanie w odniesieniu do pomieszczenia służącego celom higienicznym. Lśniące powierzchnie będą odpowiednie do każdej łazienki, bez zróżnicowania na jej wielkość czy charakter. Sposób wykańczania łazienki na wysoki połysk wpisuje się również w różne style. Naturalną konwencją estetyczną jest styl glamour, który czerpie inspiracje zarówno z klasycznych stylów o bogatym zdobnictwie budujących wrażenie przepychu, jak i nowoczesnych trendów, w których elegancja wysuwane są na pierwszy plan. Wnętrza tworzone na wysoki połysk wpisują się również we współczesny minimalizm korzystający z materiałów wykończeniowych o gładkich połyskujących powierzchniach, takich jak np. naturalny kamień czy mebli o lakierowanych frontach.
Łazienka na wysoki połysk – okładziny ścienne
Łazienka urządzona w konwencji na wysoki połysk ma ściany wykończone materiałami, które budują wrażenie elegancji. Szlachetne okładziny z naturalnego kamienia lub imitującego kamienne płyty gresu polerowanego pokrywają ściany zwykle na całej icwysokości. Dodatkowo błyszcząca powierzchnia kamiennych lub gresowych płyt wzmacnia efekt szyku. Podobny efekt w łazience na wysoki połysk można uzyskać sięgając po jednolite kolorystycznie płytki ceramiczne
wielkoformatowe o błyszczącej powierzchni – mogą to być np. nowoczesne płytki ścienne tzw. monoporoza. Warto wybrać rektyfikowane dające możliwość układania z minimalna fugą – powierzchnia okładziny będzie wówczas bardziej jednolita. Światło odbite od błyszczącej powierzchni płytek dekoruje przestrzeń i podkreśla minimalistyczną formę wnętrza. Nawet czarne płytki na wysoki połysk nie pomniejszają optycznie pomieszczenia! Efekt wysokiego połysku można też uzyskać sięgając po rozświetlające przestrzeń płytki z lustrzanym rysunkiem dekoracji lub mozaikę np. z elementów w kształcie rybich łusek o lustrzanej powierzchni. Połyskujące powierzchnie mają też płytki z elementami dekoracyjnymi w kolorze złotym.
Łazienka na wysoki połysk z blaskiem drogocennego złota
Wprowadzenie elementów w kolorze złotym to kolejny sposób na aranżację łazienki na wysoki połysk. Złoty już od kilku sezonów wraca do łask w modzie wnętrzarskiej, przenikając – najczęściej w formie dodatków – do wnętrz w różnych stylach: wspomnianym glamour, klasycznym, retro, minimalistycznym, a nawet skandynawskim. Złota armatura, profile kabin prysznicowych, oprawy luster, oświetleniowe i dekory w okładzinach ściennych dodadzą blasku każdej łazience. Te same dodatki w kolorze złotym świetnie zagrają w towarzystwie różnych kolorów. W zestawieniu z pastelami i bielą – podkreślą wysoki połysk łazienki skandynawskiej, w towarzystwie czerni, ciemnych zieleni i granatów pozwolą uzyskać wrażenie luksusu wnętrza glamour, klasycznego czy eklektycznego.
Meble łazienkowe na wysoki połysk
Wszystkie połyskujące powierzchnie w łazienkach odbijają światło i dodają lekkości wnętrzu, sprawiając, że staje się ono optycznie większe. Szczególnie w małej łazience warto sięgnąć po łazienkowe meble na wysoki połysk – są to przede wszystkim te o lakierowanych błyszczących frontach – nawet na małej powierzchni uzyskamy wtedy efekt łazienki na wysoki połysk. Nie muszą to być wcale koniecznie jasne kolory. Na topie są meble z błyszczącymi frontami w mocnych odcieniach – ważne, aby wyrazisty kolor połączyć z prostym kształtem szafki. W łazience na wysoki połysk nie wszystkie powierzchnie muszą być koniecznie błyszczące. Modnym zestawieniem jest połączenie powierzchni matowych i tych z połyskiem – efekt szyku i elegancji jest wtedy jeszcze bardziej dostrzegalny. Błyszczące powierzchnie ścian warto zastąpić lustrami, które odbijają światło i multiplikują wnętrze, tworząc optyczne złudzenie pomieszczenia większego niż jest w rzeczywistości.