Tarasy ułożone z płyt gresowych dwucentymetrowych są niemalże niezniszczalne, a przy tym nawiązują do aktualnych trendów wykończenia domów i stref dookoła nich. Dają możliwość indywidualnego dopasowania do określonych potrzeb i upodobań estetycznych. Są trwałe i ponadczasowe.
PONADCZASOWE PIĘKNO WOKÓŁ DOMU
Nawet niewielka przestrzeń balkonowa, podobnie jak taras, strefa garażowa, ogrodowa i przy basenie, zasługują na to, by podstawę ich aranżacji stanowiły niezawodne płyty balkonowo- tarasowe o grubości 2 cm. Takie, które opierają się próbie czasu, zarówno pod kątem praktycznym, jak i estetycznym.
NAJWIĘKSZE ATUTY PŁYT BALKONOWO-TARASOWYCH
- 1. Uniwersalna Zaprojektowano je tak, by spełniały różne oczekiwania, jakie występują w przestrzeniach wokół domu. Znakomicie sprawdzają się nie tylko na balkonie i tarasie, w roli chodników okalających dom, ale również w strefie garażowej, basenowej czy na podjazdach, gdzie szczególnie ważne są właściwości antypoślizgowe oraz możliwość łatwego utrzymania płytek w czystości. Za uniwersalnością płyt gresowych dwucentymetrowych przemawia również fakt, że są łatwe w montażu na wspornikach bez konieczności użycia fug i kleju, co jest doskonałym rozwiązaniem na balkony i tarasy. Można też ukryć pod płytami kable i rury. Płyty można położyć również na trawie czy żwirze.
- 2. Ponadczasowo piękna Płyty balkonowo-tarasowe mają nieocenione praktyczne zalety, ale równie istotna jest ich estetyka i wyjątkowe wzornictwo, odróżniające je wyraźnie od tradycyjnej kostki brukowej. Inspirowane są motywami natury: kamienia, drewna i betonu. Pozwalają w harmonijny sposób komponować zewnętrzną przestrzeń według ulubionego stylu. Beton w różnych odcieniach pasuje do minimalistycznego ogrodu. Rozmaite wzory kamienia – od łagodnych po wyraziste rysunki – pozwalają tworzyć aranżacje w stylu zarówno skandynawskim, jak i w klimacie południowym. Wprowadzające ciepły akcent wzory drewna, idealnie uzupełniają ogrody czy tarasy klasyczne, nowoczesne i rustykalne.
- 3. Funkcjonalna i trwała Płyty tarasowo-balkonowe o grubości 2 cm charakteryzują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością. Są odporne na duże obciążenia, działanie substancji chemicznych czy wilgoć. Są mrozoodporne. Komfort użytkowania zapewniają wspomniane wyżej wysokie parametry antypoślizgu. Gresy dwucentymetrowe są odporne na promieniowanie UV oraz posiadają wysokie parametry odporności na ścieranie. Same płyty wytworzone są z naturalnych surowców dzięki czemu są przyjazne środowisku.
ŁATWA W MONTAŻU
Nieocenioną zaletą płyt gresowych jest również łatwość montażu. Można go przeprowadzić nawet na własną rękę. Płyty poleca się kłaść na wspornikach. To najłatwiejszy i szybki sposób montażu. Dodatkowo plyty można kłaść na trawie i żwirze.
1. Układanie na wspornikach
W przypadku tarasów i balkonów najbardziej obecnie funkcjonalnym i mającym wiele zalet rozwiązaniem jest montowanie płyt na wspornikach. Nie trzeba przejmować się nierównościami, a przy okazji można schować pod warstwą gresu nieestetyczne kable i inne elementy instalacji. To, o czym trzeba pamiętać, jest zachowanie spadku na stronę zewnętrzną wynoszącego 1,5–2%, by umożliwić odprowadzanie wód opadowych. Wsporniki potrzebują stabilnego podłoża, a na każdą płytę najlepiej, by przypadało ich po cztery. Praktycznym i wszechstronnym rozwiązaniem, możliwym do zastosowania w bardzo wielu miejscach, zarówno w otoczeniu domów mieszkalnych jak i obiektów użyteczności publicznej. Pozwala na uzyskanie współczesnej, eleganckiej przestrzeni.
2. Układanie na trawie
Płyty można układać bezpośrednio na podłożu, zwłaszcza jeśli teren pod trawnikiem jest idealnie równy. Ten sposób jest polecany w przypadku układania większej powierzchni z minimalnymi spoinami. Można też zaplanowany układ płyt położyć poniżej poziomu trawy, wybierając miejscowo wierzchnią warstwę gruntu. To pozwala na zastosowanie dekoracyjnych układów płyt, tworząc kompozycję poprzedzielaną pasami traw.
3. Układanie na żwirze
Układanie płyt na żwirze to rozwiązanie jest idealne do realizacji projektów, gdzie ułożenie posadzki na stałe nie jest możliwe.