• Zioła na balkonie

    W świecie roślin, lipiec

    Uprawa ziół na balkonie ma przynajmniej trzy mocne zalety: jest dekoracyjna, może z powodzeniem zastąpić kwiatowe rabaty, przynosi nam „zdrowe przyprawy” prosto na stół, a dodatkowo odstrasza uciążliwe insekty (komary i muchy), których latem nie brakuje. Systematyczna, ale nietrudna pielęgnacja przynosi efekty i zapewnia dekoracyjny plon.

  • Zielone iglaki – co zrobić, gdy schną w lecie

    W świecie roślin, lipiec

    Mimo że rośliny iglaste nie zrzucają igieł (poza modrzewiem), są zimozielone i ich głównym atutem dekoracyjnym jest ich krzewiastość, to czasem ulegają nagłemu wysychaniu, przybierają rdzawy wygląd i w efekcie łysieją. Najczęściej takie objawy możemy zaobserwować latem. Co może być zatem ich przyczyną?

  • Żywopłoty – dbajmy przez cały letni sezon

    W świecie roślin, czerwiec

    Żywopłoty nie przestają być modne. Odpowiednio pielęgnowane mogą stać się ozdobą ogrodu i posesji, a przy tym tworzyć naturalne ogrodzenie oraz osłaniać nasz dom od ulicy i wścibskich przechodniów.

  • Czerwcowe kompozycje kwiatowe

    W świecie roślin, czerwiec

    Po długiej, szarej zimie przychodzi w końcu czas, że słońce świeci bardzo długo. Cieszmy się tymi magicznymi dniami, tworząc kolorowe i pachnące kwietne wzory w ogrodzie, na tarasie czy balkonie.

  • Różaneczniki i azalie po sezonie

    W świecie roślin, czerwiec

    Rabata z grupą różaneczników i azalii jest marzeniem każdego ogrodnika. Kwitnące krzewy wrzosowatych zachwycają feerią barw i jeśli są odpowiednio wyeksponowane, stają się główną atrakcją naszego ogrodu. Jak sprawić, żeby różaneczniki i azalie kwitły intensywnie również za rok?

  • Kwiaty kaskadowe do ogrodu

    W świecie roślin, maj

    Kwiaty kaskadowe, czyli te o zwisających pędach należą do najbardziej efektownych. Warto więc, by zdobiły nasz ogród. Jakie rośliny kaskadowe warto uprawiać?

  • Pelargonia – uprawa i pielęgnacja

    W świecie roślin, maj

    Pelargonie należą do najczęściej uprawianych roślin w pojemnikach, mają też długą tradycję uprawy na rabatach. Rodzaj Pelargonium jest bardzo liczny – obejmuje 230 gatunków, dlatego każdy znajdzie odmianę atrakcyjną dla siebie.

  • Konwalia majowa – kwiat w dzwonkach

    W świecie roślin, maj

    Zmysłowo i słodko pachnąca konwalia przywodzi same miłe skojarzenia. Rośnie dziko w lasach, ale może być też ozdobą naszych ogrodów. Białe, delikatne i dzwonkowate kwiaty zachwycają nas swoim widokiem od maja do czerwca, a ciemnozielone liście zamierają dopiero jesienią, wtedy ozdobą są duże, pomarańczowe jagody.

  • Dalie – sadzenie i uprawa

    W świecie roślin, kwiecień

    Ze względu na piękne kwiaty bardzo chętnie uprawiamy je w naszych ogrodach. Jednak dalie to byliny niezimujące w gruncie. Sadzimy je w ogrodzie dopiero wiosną.

  • Rośliny cebulowe w ogrodzie

    W świecie roślin, kwiecień

    Rośliny cebulowe są wyjątkowo ozdobne. Ich widok tym bardziej nas cieszy, że to właśnie ich barwne płatki pojawiają się jako pierwsze po długiej zimie – przebiśniegi widzimy już w lutym, gdy wokół wciąż panuje mrok. Zaraz po nich wyrastają krokusy i narcyzy.

  • Wiosenne kwiaty w skrzynkach i donicach

    W świecie roślin, kwiecień

    Wiosenne kwiaty cieszą jak żadne inne, sprawiają, że nawet zimny marzec czy kapryśny kwiecień będzie dla nas pełen ciepłych, poprawiających nastrój barw i zapachów. Warto, by wiosenne kompozycje kwiatowe znalazły się nie tylko na ogrodowych rabatach, ale także w zasięgu naszego wzroku. Umieśćmy je w różnych pojemnikach na parapetach okiennych, tarasach, balkonach czy podeście...

  • Bohater miesiąca – tulipan

    W świecie roślin, kwiecień

    Tulipany, to kwiaty, bez których trudno sobie wyobrazić wiosenny ogród. Jak o nie dbać, by cieszyły nas swoim widokiem jak najdłużej.

  • Pelargonie – samodzielne rozmnażanie

    W świecie roślin, marzec

    Pelargonie to kwiaty, bez których trudno wyobrazić sobie latem nasze ogrody, balkony czy tarasy. Te piękne rośliny kwitną aż do późnej jesieni. Będą nas cieszyć jeszcze bardziej, jeśli samodzielnie uzyskamy nowe sadzonki. Wczesna wiosna to idealna pora na ich rozmnażanie.

  • Krokusy – zwiastuny wiosny

    W świecie roślin, marzec

    Krokusy zakwitające wczesną wiosną działają jak endorfiny i naturalna aromaterapia! Doskonale poprawiają nasz nastrój, gdy wokoło jeszcze szaro, dlatego postarajmy się, by znalazły się również w naszym ogrodzie.