• Śmietnik w ogrodzie

    Mała architektura, październik

    Śmietnik jest niezbędnym elementem, który musi znaleźć się na naszej posesji. Najczęściej umieszczamy go przy furtce, ułatwiając sobie wystawienie pojemników czy worków dla firmy wywożącej śmieci. Co zrobić, by śmietnik wtopił się w otoczenie, a jednocześnie był funkcjonalny?

  • Ziemianka w ogrodzie – jak zbudować współczesną piwniczkę ogrodową

    Mała architektura, wrzesień

    Znane od bardzo dawna ziemianki zawsze cieszyły się dużą popularnością. Dzisiaj są nie tylko praktycznymi spiżarniami – pozwalają korzystać z nieprzetworzonych warzyw i owoców przez cały rok – ale również ciekawymi elementami architektury ogrodowej. Warto rozważyć budowę ogrodowej piwniczki, nawet gdy w domu zaplanowano piwnicę czy spiżarnię.

  • Prysznic w ogrodzie

    Życie z ogrodem, Mała architektura, maj

    Po opalaniu, pracy lub zabawie przy domu w upalny dzień dobrym sposobem na schłodzenie jest kąpiel. Najlepiej pod prysznicem umieszczonym w ogrodzie. Przyda się również do umycia narzędzi ogrodowych. Oprócz funkcji praktycznych, może stać się ozdobą ogrodu.

  • Zabezpieczamy nowe drewniane sprzęty

    Mała architektura, kwiecień

    Przełom kwietnia i maja to dobry czas na zakupów nowych sprzętów do ogrodu. Jeśli wybierzemy drewniane, będą one narażone na niekorzystne działanie słońca, wiatru, deszczu i śniegu, dlatego wymagają solidnego zabezpieczenia.

  • Przedłużenie sezonu letniego – ogrzewanie na kilka sposobów

    Mała architektura, wrzesień

    Wraz z nadejściem jesieni na dworze robi się chłodniej, a tym samym coraz więcej czasu spędzamy w domu. Nie rezygnujmy jednak ze spędzania miłych chwil w ogrodzie czy tarasie z powodu niskich temperatur. Wystarczy niewielka inwestycja w urządzenia grzewcze, by cieszyć się urokami jesieni.

  • Oczko wodne w ogrodzie

    Mała architektura, sierpień

    Nasz przydomowy ogród może nabrać całkiem nowego charakteru i stać się wyjątkowy, jeśli pokusimy się o zaaranżowanie w jego przestrzeni zbiornika wodnego. Woda, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim ma dobry wpływ na otoczenie ‒ wokół oczka wodnego tworzy się przyjazny zarówno dla roślin, jak i człowieka mikroklimat.

  • Altana ogrodowa – komfortowe miejsce wypoczynku

    Mała architektura, lipiec

    Coraz częściej przestrzeń wokół domu wyposażamy w wiele praktycznych obiektów, sprzyjających wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jednym z takich elementów małej architektury jest altana, która pełni również funkcję dekoracyjną, dodając naszemu ogrodowi uroku.

  • Ścieżki żwirowe – idealne do każdego ogrodu

    Mała architektura, maj

    Ścieżki żwirowe należą do efektownych i doskonale łączących się z naturalnym otoczeniem, co jest wynikiem ich pochodzenia. Z czego wykonać ścieżki żwirowe? Jak zrobić ścieżkę żwirową?

  • Pergole i trejaże – ogrodowi strażnicy intymności

    Mała architektura, kwiecień

    Pergola i trejaż należą do tych elementów architektury ogrodowej, bez których nie obejdą się miłośnicy pnączy. Wiosną warto pomyśleć o ich zamontowaniu nie tylko w naszym ogrodzie, ale również na tarasie lub balkonie.

  • Renowacja nawierzchni po zimie

    Mała architektura, kwiecień

    Nawierzchnie podjazdów i ścieżek ogrodowych wykończone kostką brukową to najczęściej spotykane rozwiązanie na posesjach domów jednorodzinnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to materiał odporny na ekstremalne warunki zewnętrzne. Jednak po zimie każdej nawierzchni przydadzą się wiosenne porządki.