• Jak dobrać hydrofor?

    2019-07-23

    Gdy nie mamy dostępu do sieci wodociągowej, to chcąc korzystać z wody, musimy wykopać studnię. Aby woda dostała się do domu, niezbędne są również zbiornik hydroforowy i pompa. Jaki zestaw wybrać, aby kąpiel czy pranie przebiegało bez problemów?

  • Podstawowe elementy domowej instalacji elektrycznej

    2019-07-23

    Instalacja elektryczna jest niezbędna w każdym domu. Jej wykonanie należy powierzyć elektrykowi z uprawnieniami. Najczęściej to także on wykonuje zakupy materiałów. Jednak warto wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład naszej instalacji elektrycznej.

  • Elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody – jaki wybrać

    2019-07-23

    O ciepłą wodę w domach jednorodzinnych musimy zadbać sami. Pomoże nam w tym elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu, aby po odkręceniu kranu leciała z niego zawsze ciepła woda?

  • Jak rozplanować łączniki światła i gniazda wtykowe

    2019-07-21

    Nieodłącznymi i widocznymi elementami instalacji elektrycznej są łączniki światła i gniazda wtykowe. Abyśmy mogli z nich wygodnie oraz bezpiecznie korzystać, muszą być odpowiednio rozmieszczone. Gdzie więc je zamontować?

  • Rury do domowej instalacji wodnej

    2019-07-21

    Jakie rury wybrać do wykonania instalacji ciepłej i zimnej wody? Z tworzywa sztucznego, warstwowe czy może z miedzi? Ich dobór uzależniony jest od przeznaczenia i warunków wodnych. Oczywiście ceny również są różne, jednak w tym przypadku to nie koszt powinien być decydującym kryterium.

  • Oczyść wodę na starcie! Dlaczego warto zamontować antybakteryjny korpus narurowy z aktywnym cynkiem?

    2019-06-14

    Zdarza się, że woda z kranu, mimo poprawnych wyników badań, bywa mętna i niezbyt klarowna. Może to wynikać z faktu, że znajdują się w niej drobinki piasku, mułu, szlamu, itp. Zanieczyszczenia mechaniczne to niestety powszechny problem z wodą płynącą z naszych kranów, ale nie tylko.

  • Jaki wentylator wybrać do łazienki?

    2019-05-28

    Aby zapewnić skuteczną wentylację w łazience, oprócz wentylacji naturalnej, warto zastosować także wentylator łazienkowy, który montuje się najczęściej na wlocie do kanału wentylacyjnego. To niewielkie i niedrogie urządzenie, skutecznie usunie nadmiar wilgoci, gromadzącej się w łazience.

  • Wentylacja łazienki – jak dobrać odpowiedni wentylator?

    2019-05-28

    Najbardziej popularnym systemem wentylacji w domach i mieszkaniach jest wentylacja grawitacyjna. To rozwiązanie najtańsze, ale niestety równocześnie mało efektywne. Pomieszczeniami, w których najbardziej odczuwalny jest brak prawidłowego działania wentylacji grawitacyjnej są łazienki i toalety. Stale utrzymujący się wysoki poziom wilgotności powietrza stanowi idealne...

  • Jak odprowadzić wodę z balkonu

    2019-04-19

    Płyta balkonowa jest mocno narażona na zniszczenia powodowane przez wodę opadową i stojącą. Wilgoć i wodą prowadzą do naruszenia zarówno samej konstrukcji, jak i materiałów wykończeniowych. Zalegająca na balkonie woda opadowa zagraża również elewacji budynku, znajdującej się poniżej jego poziomu. Wykonanie odwodnienia balkonu jest więc koniecznością.

  • Pamiętaj o odwodnieniu! Nie zapomnij o estetyce.

    2019-04-19

    Znaczenie odwodnień wokół domu i w ogrodzie jest często bagatelizowane na etapie budowy. Skupiamy się na zagospodarowaniu przestrzeni, dobraniu odpowiedniego rodzaju kostki brukowej i jej estetycznym ułożeniu. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kostka brukowa tworzy podczas opadów zamkniętą, dużą powierzchnię, na której woda podpiętrza się i płynie. To może...

  • Ogrzewanie domu – dom jako akumulator ciepła - nowe spojrzenie na oszczędne gospodarowanie energią cieplną w domu

    2019-02-20

    Jeśli budynek w ciągu dnia nie gromadzi energii, wieczorem po zachodzie słońca lub gdy dzień jest pochmurny we wnętrzach szybko robi się chłodno i nieuniknione jest ogrzewanie domu. Są jednak sposoby, by zatrzymać zgromadzoną energię na dłużej.

  • Osadnik gnilny – porady montażowe

    2019-02-16

    Osadnik gnilny, będący najistotniejszym elementem przydomowej oczyszczalni ścieków, powinien być usytuowany w pobliżu budynku. Miejsce jego montażu nie może być narażone na obciążenia, takie jak np. droga przejazdowa. Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż osadnika gnilnego?

  • Kanalizacja zewnętrzna domu – przyłączenie kanalizacji do studzienki z tworzywa i włączenie do kolektora

    2019-02-13

    Przyłączenie kanalizacji do istniejącej studzienki z tworzywa nie stanowi większego problemu. Warto jednak wiedzieć, jak je wykonać to połączenie. Równie ważne jest włączenie przyłącza do kolektora. Jak powinno wyglądać?

  • Kanalizacja zewnętrzna w domu – przyłączenie do sieci i studzienki betonowej

    2019-02-12

    Budowa domu wymaga każdorazowo rozwiązania sposobu odprowadzania ścieków z budynku. W tym celu niezbędna jest kanalizacja zewnętrzna. Jak wykonać przyłącze kanalizacyjne? Jak podłączyć się do istniejącej studzienki betonowej?

  • Rozruch i eksploatacja przydomowej oczyszczalni ścieków

    2019-01-27

    Prawidłowe funkcjonowanie przydomowej oczyszczalni ścieków, wymaga odpowiedniego uruchomienia instalacji oraz przeprowadzania profilaktycznych zabiegów kontrolnych, polegających na sprawdzaniu działania poszczególnych elementów instalacji i usuwaniu nagromadzonego osadu.

  • Naprawa gniazdka elektrycznego

    2019-01-22

    Gniazdko elektryczne to jeden z częściej psujących się elementów w domu. Zazwyczaj usterki są trzy: albo gniazdko nie działa, albo się przegrzewa, albo wypada ze ściany. W wielu przypadkach gniazdko elektryczne można naprawić samemu, ale gdy jest uszkodzone, kwalifikuje się do bardzo pilnej wymiany.

  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków – czy warto w nią inwestować

    2019-01-15

    Przydomowe oczyszczalnie ścieków stosuje się na terenach nieskanalizowanych. Są świetną alternatywą dla zbiorników bezodpływowych, czyli szamb. I chociaż początkowy koszt założenia jest dość duży, to koszty eksploatacyjne są znikome. Poza tym, jest to rozwiązanie przyjazne naturze. A to nie jedyne zalety oczyszczalni ścieków.

  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków – rodzaje

    2019-01-15

    Jeśli nie mamy możliwości podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej, dobrym rozwiązaniem może okazać się przydomowa oczyszczalnia ścieków. Istnieje kilka ich rodzajów, więc bez problemu dobierzemy odpowiednią dla nas i naszej działki. Przedstawiamy najczęściej stosowane przydomowe oczyszczalnie.

  • Sprawna wentylacja w łazience

    2019-01-10

    Występująca okresowo w łazience duża wilgotność powietrza powoduje, że jego regularna wymiana na świeże w tym miejscu jest szczególnie ważna. Najłatwiejszy sposób to otwieranie okna, jednak jest to komfortowe rozwiązanie tylko w ciepłe dni. Co zrobić, aby wentylacja w łazience działała bez zarzutu?

  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków – formalności i lokalizacja

    2019-01-08

    Przydomowa oczyszczalnie ścieków, nie może być zlokalizowana w przypadkowym miejscu. Należy przestrzegać wytycznych, dotyczących jej umiejscowienia, m.in. względem granicy działki, okien i drzwi zewnętrznych budynku oraz studni wody pitnej.