• Kominy systemowe – ceramiczne i stalowe

    2019-03-23

    Komin jest integralną częścią każdego domu. Obecnie zamiast budować murowany komin możemy wybrać rozwiązania systemowe – ceramiczne lub stalowe, które wykonane są zgodnie z reżimem norm budowlanych. Kominy systemowe to gwarancja jakości potwierdzona certyfikatami.

  • Ściany zewnętrzne z ceramiki

    2019-03-23

    Ceramika to tradycyjny i solidny materiał do budowy ścian zewnętrznych. Jest zdrowa, odporna na ekstremalne zjawiska pogodowe i ma pozytywny wpływ na wartość domu. Można z niej wznieść każdy budynek. Zalety tego budulca są niepodważalne, a o jego trwałość potwierdzają liczne, wieloletnie obiekty historyczne.

  • Ocieplenie ścian zewnętrznych domu – styropian fasadowy

    2019-03-23

    Styropian należy do najpopularniejszym materiałów służących między innymi do ocieplenia ścian zewnętrznych domu. Są to jednak produkty różnej jakości i o różnych parametrach. Oprócz popularnego białego styropianu do dyspozycji mamy również wyroby nowej generacji o wysokich parametrach termoizolacyjnych.

  • Rodzaje przewodów kominowych – spalinowe, dymowe i wentylacyjne

    2019-03-22

    Podstawowym zadaniem przewodów kominowych jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza i spalin. Dzięki nim nie stykamy się bezpośrednio z ubocznymi produktami powstającymi np. podczas ogrzewania domu. Dym i spaliny to nie to samo, dlatego muszą muszą być odprowadzane różnymi przewodami kominowymi.

  • Materiały elewacyjne – ceramika, kamień, blacha na elewacji i mniej standardowe rozwiązania elewacyjne

    2019-03-22

    Tynkowanie ścian to nie jedyny sposób na wykończenie elewacji domu. Warto sięgnąć również po trwałe i estetyczne okładziny elewacyjne, takie jak kamień czy ceramika. Coraz większą popularnością cieszą się także elewacje z blachy oraz płyty elewacyjne – wielowarstwowe, włóknowo-cementowe oraz fornirowane.

  • Jak zbudować szczelny dom?

    2019-03-22

    Szczelność powietrzna budynku jeszcze do niedawna nie była wymaganym parametrem nawet w budownictwie energooszczędnym. Od 2017 r. jest wymuszona przepisami warunków technicznych. Bez szczelnej obudowy budynku wysiłki w zmniejszeniu strat ciepła, takie jak właściwa termoizolacja czy zapobieganie mostkom cieplnym, nie przyniosą pełnych rezultatów.

  • Zadaszenia GUTTA - proste rozwiązania do twojego domu

    2019-03-21

    Zadaszenia oferowane przez firmę GUTTA to niezwykle szeroki wybór tworzyw sztucznych, powszechnie stosowanych do zabudowy istniejącej lub budowy nowej infrastruktury wokół domu. Zadaszenie drzwi wejściowych, zabudowa tarasu, pergola w ogrodzie, czy wiata to właściwe miejsca dla takich tworzyw jak: poliwęglan komorowy lub lity, płyty faliste PVC, poliester falisty w...

  • Ocieplenie domu – wpływ pogody na prace ociepleniowe

    2019-03-21

    Ostateczny wygląd i trwałość nowo realizowanej czy modernizowanej elewacji w dużej mierze zależy od pogody, a dokładniej od wilgotności i temperatury powietrza podczas prac wykonawczych. Ocieplenie domu powinno być więc wykonywane w ściśle określonych warunkach. Stosowane przy tym materiały są bowiem często bardziej podatne na wpływ aury niż te, których używa się na etapie...

  • Ważny detal: wieniec w ścianie jednowarstwowej

    2019-03-21

    Jednym z kluczowych detali w jednowarstwowej ścianie zewnętrznej jest wieniec. Nieosłonięty warstwą termoizolacji może stać się miejscem nadmiernej ucieczki ciepła z budynku, podnosząc tym samym koszty jego ogrzewania. Jak wykonać ciepły wieniec ściany?

  • Jak zapobiec powstawaniu mostków cieplnych w ścianach zewnętrznych domu?

    2019-03-21

    O tym, czy ściany zewnętrzne będą skutecznie chroniły budynek przed ucieczką ciepła, decydują nie tylko parametry termoizolacyjne zastosowanych materiałów budowlanych. Istotny wpływ na ochronę cieplną ścian ma również eliminacja tzw. mostków cieplnych. Budowa przegród zewnętrznych bez mostków termicznych to jedno z ważniejszych założeń budownictwa energooszczędnego...

  • Bloczki i pustaki z keramzytobetonu – materiał na ciepłe ściany domu

    2019-03-21

    Decyzja o tym, z czego wybudować dom należy do najważniejszych. Do materiałów, które mają wiele zalet można zaliczyć pustaki i bloczki z keramzytobetonu – ściany keramzytobetonowe są wyjątkowo ciepłe, bardzo trwałe i mają doskonałą paroprzepuszalność, a do tego doskonale chronią przed hałasem.

  • Systemy ścienne – dlaczego warto je stosować

    2019-03-21

    Aby mieć pewność i gwarancję, że ściany zewnętrzne domu będą trwałe, zdrowe, spełnią wymogi domu o niskim zapotrzebowaniu na energię, a także skutecznie ochronią nas przed hałasem z zewnątrz, warto do ich budowy zastosować kompletne zestawy produktów. Systemy ścienne usprawniają budowę, minimalizują ryzyko popełnienia błędów wykonawczych, a tym samym ograniczają liczbę mostków...

  • Zaprawy do betonu komórkowego – jak nakładać

    2019-03-21

    Budując ściany z betonu komórkowego można zastosować zaprawę cienkowarstwową lub tradycyjną. Zaprawa cienkowarstwowa umożliwia łatwe i szybkie murowanie, z którym poradzą sobie nawet amatorzy. Z kolei przy użyciu zaprawy zwykłej należy na pewno mieć umiejętności murarskie.

  • Ocieplenie ścian zewnętrznych domu – kryteria doboru materiałów termoizolacyjnych

    2019-03-20

    To, jak ciepłe będą ściany warstwowe i ile ciepła będzie przez nie uciekało na zewnątrz, w dużej mierze zależy nie tylko od grubości warstwy ociepleniowej. Są materiały termoizolacyjne o tak niskim współczynniku, który pozwoli uzyskać odpowiednią izolacyjność termiczną ściany przy jednoczesnym zachowaniu jak najmniejszej grubości ocieplenia, a więc i całej przegrody. Jakie...

  • Ważny detal: nadproże w ścianie jednowarstwowej

    2019-03-20

    Ściany jednowarstwowe to mury pełniące jednocześnie funkcję nośną oraz izolacyjną. Są nie osłonięte warstwą ocieplenia w postaci wełny czy styropianu, dlatego muszą zostać wzniesione ze szczególną dbałością o zapobieganie powstawania mostków cieplnych, czyli najprościej mówiąc – miejsc ucieczki ciepła z budynku. Takim mostkiem bardzo często staje się nadproże w ścianie...

  • Ważny detal: nadproże w ścianie łukowej z betonu komórkowego

    2019-03-20

    Nietypowe formy architektoniczne takie jak zewnętrzne ściany łukowe urozmaicają bryłę budynku. Często taki kształt przyjmują detale architektoniczne np. wykusze czy ryzality. Umieszczenie okna czy drzwi w ścianie łukowej wymaga wykonania odpowiedniego nadproża. Podobnie dzieje się, gdy zdecydujemy się na montaż łukowych okien lub drzwi zewnętrznych. Wykonanie nadproża w...

  • Franspol - nowoczesne systemy ociepleń na wełnie mineralnej Renox WE

    2019-03-19

    Najpopularniejsze na rynku materiały do izolacji termicznej budynków to styropian i wełna mineralna. W poprzednim artykule przyjrzeliśmy się nowoczesnemu systemowi ociepleń styropianem. Tym razem przedstawimy podstawowe informacje na temat wełny.

  • Silikaty do budowy ścian

    2019-03-18

    Do budowy domu inwestorzy często wybierają materiały wapienno-piaskowe, czyli silikaty. Produkuje się je wyłącznie z naturalnych surowców, są wolne od wszelkich szkodliwych i trujących związków. Poziom promieniotwórczości tych białych wyrobów sprawia, że zaliczane są do jednych z najbardziej bezpiecznych materiałów budowlanych.

  • Cement budowlany – rodzaje i zastosowanie

    2019-03-15

    Cement to hydrauliczne spoiwo mineralne, które stosuje się do m.in. przygotowania zapraw cementowych, cementowo-wapiennych, betonu oraz innych produktów chemii budowlanej. Znajduje zastosowanie nie tylko podczas budowy nowego domu, ale także w wielu pracach remontowych.

  • Ściany zewnętrzne – rodzaje ścian murowanych

    2019-03-15

    Większość inwestorów decyduje się na budowę domu w technologii murowej. Nic dziwnego, gdyż takie budynki są trwałe i solidne. Ściany zewnętrzne mogą jedno-, dwu- lub trójwarstwowe. Czym się różnią?