• Farba o efekcie śniegu? Poznaj LAKMA - Francesco GUARDI Collezione!

    2020-01-04

    Farba o efekcie śniegu Francesco GUARDI Collezione jest nowoczesną, dekoracyjną farbą lateksową tworzącą unikalny efekt skrzenia się pod wpływem padania światła naturalnego, jak i sztucznego. Farbę charakteryzuje bardzo wysoka siła krycia oraz matowe wykończenie powłoki z tysiącami lśniących mikrocząsteczek specjalnych wypełniaczy. Zapraszamy na film!

  • Harmonogram prac budowy domu jednorodzinnego do stanu surowego zamkniętego

    2020-01-04

    Planując budowę domu, zastanawiamy się, ile czasu będą trwały roboty budowlane. Nic dziwnego, przecież chcielibyśmy, aby przeprowadzka nastąpiła jak najszybciej. Aby wszystkie etapy budowy przebiegały bez większych zakłóceń, warto przygotować harmonogram prac. Trzymanie się go pozwoli nam na racjonalne zarządzenie budową.

  • Jak prawidłowo montować szalunek tracony Finnfoam?

    2020-01-02

    Z nami poznasz budowę płyty fundamentowej z użyciem systemu szalunków traconych wykonanych z XPS firmy Finnfoam. Zapraszamy do oglądania filmu!

  • Inspektor nadzoru inwestorskiego – zadania i odpowiedzialność

    2019-12-31

    Budowa domu wymaga zatrudnienia tzw. uczestników procesu budowlanego. Jednym z nich jest inspektor nadzoru inwestorskiego. I chociaż prawo budowlane zwalnia inwestorów budujących domy jednorodzinne z obowiązku jego zatrudnienia, to jednak warto to zrobić.

  • Budowa domu na leśnej działce – jak uzyskać pozwolenie na budowę?

    2019-12-30

    Budowa domu na działce leśnej to duże wyzwanie. Procedura uzyskania pozwolenia na budowę jest trudna, niełatwo może być także tak usytuować dom, aby ograniczyć wycinkę drzew do minimum, a pozbycie się drzew również może wymagać wielu zabiegów. Przygotowanie działki leśnej pod budowę może też być bardziej kosztowne.

  • Tradycyjne detale na elewacji domu jednorodzinnego

    2019-12-29

    Tradycyjne detale architektoniczne należą do ponadczasowych – mogą tworzyć również ozdoby elewacji budynku bliskiego nowoczesnym rozwiązaniom. Źródłem inspiracji mogą być np. elewacje starych dworków i dworów, pałaców, a także wiejskich chałup czy XIX-wiecznych willi.

  • Spiżarnia w domu – jak zaplanować wygodne miejsce na zapasy

    2019-12-29

    Spiżarnia kojarzy się z czasami, kiedy to niezbędne było miejsce do przechowywania własnych zbiorów warzyw i owoców oraz przetworów domowej roboty. Dzisiaj w dobie powrotu do naturalnych sposobów żywienia spiżarnia wraca do łask.

  • Dach odporny na ogień – co decyduje o bezpieczeństwie przeciwpożarowym dachu?

    2019-12-29

    Dach tworzy jeden z ważniejszych zewnętrznych elementów domu, mających wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców w różnych aspektach. Należy do nich również bezpieczeństwo przeciwpożarowe dachów.

  • Inwestor zastępczy podczas budowy domu

    2019-12-28

    Podczas budowy domu możemy skorzystać z pomocy inwestora zastępczego. Jak sama nazwa wskazuje, zastępuje on inwestora bezpośredniego, czyli podejmuje za niego określone czynności, do których zobowiązany jest inwestor podczas budowy domu, a więc ten nie musi być bezpośrednio zaangażowany w budowę.

  • Instalacja odgromowa domu jednorodzinnego

    2019-12-27

    Zgodnie z Prawem budowlanym, jeśli wysokość naszego domu nie przekracza 15 m, nie mamy obowiązku wykonywania instalacji odgromowej. Jednak nasze bezpieczeństwo jest bezcenne. Warto więc ponieść koszt wykonania instalacji odgromowej, szczególnie że stanowi on niewielki procent całej inwestycji.

  • Ceramiczne ściany jednowarstwowe

    2019-12-27

    Nowoczesne pustaki ceramiczne to materiał murowy, z którego można wznosić ściany domu o wysokich parametrach zarówno w technologii jedno-, dwu-, jak i trójwarstwowej. Coraz częściej wznosi się ściany jednowarstwowe z ceramiki poryzowanej. Dlaczego warto wykorzystać pustak ceramiczny na ściany domu?

  • Taras i strefa wejścia na elewacjach bocznych

    2019-12-22

    Oglądając domy jednorodzinne, przyzwyczailiśmy się do skromnych elewacji bocznych. Zazwyczaj elewacje boczne były słabo powiązane z otoczeniem i otwierały dom na nie w niewielkim stopniu. Jednak warto dostrzec, że kryją w sobie ogromny potencjał i możliwości zastosowania na nich wielu rozwiązań atrakcyjnych zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie.

  • Poznaj nowoczesne technologie produkcji dachówek betonowych

    2019-12-18

    „Płytka do pokrywania dachów” – oto definicja dachówki podana przez słownik PWN. Proste? Definicja tak, jednak jeśli chodzi o proces produkcji, sprawa nie jest już taka prosta. Zwłaszcza jeśli chcemy, żeby dachówka spełniała nie tylko wymagania estetyczne, ale była też trwała i spełniała dodatkowe funkcje, takie jak np. odporność na zabrudzenia i działanie czynników...

  • Wodoszczelna farba renowacyjna do dachów i nie tylko!

    2019-12-18

    W dzisiejszym odcinku Adrian zaprezentuje wodoodporną farbę renowacyjną Śmig - idealną do uszczelnienia oraz malowania dachów i nie tylko. Farbą Śmig możecie pomalować prawie wszystkie dachy, niezależnie od pokrycia i nachylenia jak również wiele innych przydatnych rzeczy. Zapraszamy do oglądania.

  • Rola inwestora zastępczego podczas budowy domu

    2019-12-18

    Budując dom, mamy mnóstwo obowiązków – zaczynając od zatrudnienia ekipy czy zakupienia materiałów budowlanych. Ponadto nie zawsze znamy się na budowlance, a wykonawcy wymagają od nas podejmowania decyzji. Jeśli chcemy przez proces budowy przejść w miarę spokojnie, warto przemyśleć zatrudnienie inwestora zastępczego.

  • Przytulna sypialnia na poddaszu – jak ją urządzić?

    2019-12-17

    Poddasze to niemal idealne pomieszczenie na sypialnię. Oddalone od domowego zgiełku i hałasu dobiegającego z zewnątrz, z oknami połaciowymi wychodzącymi na niebo, pozwala stworzyć przytulną i komfortową przestrzeń prywatną. Jak jednak zagospodarować skosy na poddaszu, aby nie tylko nie przeszkadzały, ale nadawały pomieszczeniu niepowtarzalny klimat?

  • System przeciwoblodzeniowy rynien dobrym rozwiązaniem na zimę

    2019-12-15

    Aby uniknąć zatorów lodowych, oblodzeń w rynnach i rurach spustowych, które powodują niedrożność instalacji, a tym samym jej uszkodzenie i zniszczenie elewacji oraz konstrukcji dachu, warto zamontować system przeciwoblodzeniowy. Rozwiązanie to uchroni także domowników i gości przed spadającymi soplami oraz zmrożonym śniegiem.

  • Układ wnętrz oszczędzający energię cieplną

    2019-12-13

    Układ wnętrz w domu, podział na strefy i funkcje, sąsiedztwo pomieszczeń oraz powiązania między nimi mogą mieć znaczący wpływ na obniżenie zapotrzebowania budynku na energię. Planując dom energooszczędny, warto poznać zasady strefowania i planowanie tzw. przestrzeni buforowych.

  • Dom energooszczędny – ukształtowanie terenu sprzyjające oszczędzaniu energii

    2019-12-13

    Środowisko naturalne, w którym budujemy dom ma duży potencjał w uzyskaniu parametrów energooszczędności budynku – warunki naturalne mają ogromny udział w jego bilansie energetycznym. Usytuowanie domu w najlepszej z możliwych konfiguracji przestrzennej ma kluczowe znaczenie dla oszczędnej eksploatacji domu.

  • Dom na wąską działkę – jaki projekt domu wybrać?

    2019-12-13

    Wąski front domu nie musi być ograniczeniem w zaplanowaniu dobrego układu funkcjonalnego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że projekt domu na wąską działkę powinien być jednak dobrany do warunków posesji oraz zmian nasłonecznienia. Nowoczesny dom, niezależnie od szerokości traktu, musi również spełniać współczesne standardy m.in. dotyczące energooszczędności...