• Płyty elewacyjne z włókno-cementu

    2019-08-12

    Architektura współczesnych budynków jednorodzinnych opiera się na prostych formach, elegancji i szyku dodają jej m.in. nowoczesne materiały elewacyjne, które łączą w sobie walory estetyczne i funkcjonalne. Wysoką pozycję zajmują płyty włókno-cementowe – są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, a przede wszystkim mają ogromną siłę w budowaniu nowoczesnego wizerunku...

  • Zadaszenia z tworzyw sztucznych GUTTA

    2019-08-12

    Gutta oferuje wiele konstrukcji zadaszeń, gotowych do montażu z wypełnieniem z poliwęglanu, akrylu bądź szkła. Zdecydowanie więcej wyzwań, ale też możliwości daje budowa własnej konstrukcji tarasu bądź altany, najczęściej drewnianej. W zależności od wymagań, ale też możliwości finansowych możemy zastosować kilka rodzajów tworzyw sztucznych do zabudowy tego typu konstrukcji...

  • Kamień na elewacji

    2019-08-09

    Elewacja z kamienia ma liczne zalety – należy do najbardziej prestiżowych i efektownych, wykonana z odpowiednio dobranego rodzaju skały jest przy tym niezwykle trwała. Jaki kamień wybrać na elewację domu i gdzie go ułożyć, by uzyskać ponadczasowy efekt?

  • Drewniana oblicówka – jakie drewno sprawdzi się na elewacji?

    2019-08-09

    Drewniana oblicówka to popularny sposób wykończenia elewacji domu. Jednak nie każdy gatunek drewna sprawdzi się tak samo dobrze w roli materiału elewacyjnego. Jakie wybrać drewno na elewację?

  • Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku – bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka

    2019-08-07

    Drzwi zewnętrzne lokalowe powinny być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Muszą także stanowić skuteczną barierę przed przeciągami, hałasami dochodzącymi z klatki schodowej, a także nieproszonymi gośćmi.

  • Zewnętrzne tynki cienkowarstwowe – zasady aplikacji

    2019-08-06

    Tynki cienkowarstwowe to najpopularniejszy sposób wykańczania ścian zewnętrznych. Najczęściej stosuje się je jako wierzchnią warstwę na systemach ociepleń ETICS. Chociaż z powodzeniem można nimi wykańczać również ściany jednowarstwowe. Jak właściwie nakładać te tynki, aby elewacja przez długie lata była trwała i estetyczna?

  • Zgłoszenie budowy domu jednorodzinnego

    2019-08-04

    Od 1 stycznia 2017 roku nie mamy obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę domu. Wprowadzona nowelizacja Prawa budowlanego ułatwiła wielu inwestorom indywidualnym rozpoczęcie realizacji projektu. Dzięki niej zmniejszyły się wymagania formalne, a także skróciły urzędowe terminy. Kiedy możemy zgłosić budowę domu i jak to zrobić?

  • Bonie elewacyjne ciągle na czasie!

    2019-08-02

    Boniowania na elewacji domu kojarzą się raczej z architekturą tradycyjną, szczególnie jeśli za ich pomocą podkreśla się narożniki ścian. Jest to jednak detal, który doskonale sprawdza się również w nowoczesnym budownictwie. Wystające poza lico muru bonie sprawią, że dom nabiera indywidualnego charakteru.

  • Projekt domu – program funkcjonalny parteru w domu dwukondygnacyjnym

    2019-07-31

    Dom piętrowy lub z poddaszem stwarza duże możliwości rozplanowania układu funkcjonalnego wnętrz. Dwie kondygnacje umożliwiają czytelny podział na strefę dzienną mieszczącą się na parterze i nocną na drugiej kondygnacji. Schemat ten jednak powinien być jedynie ogólną zasadą planowania funkcji poszczególnych wnętrz.

  • Wygodna strefa nocna domu

    2019-07-31

    Cześć nocna to najbardziej prywatna strefa domu, w dużej mierze decydująca o komforcie wypoczynku, a w przypadku dzieci, również nauki i zabawy. Jej program funkcjonalny, wyposażenie i wystrój mają duże znaczenie dla mieszkańców.

  • Detale, które podrożą budowę

    2019-07-31

    Budowa domu to spełnienie marzeń każdego inwestora. Każdy z nas ma swoją wizję architektoniczną budynku, którą chce zrealizować. Jednak trzeba mieć świadomość, że wiele elementów architektonicznych podnosi koszt budowy. Które detale mogą obciążyć nasz budżet?

  • Blacha płaska – co oferuje współczesny rynek

    2019-07-31

    Współcześnie produkowana blacha płaska wyróżnia się wysoką jakością oraz szerokim asortymentem, który zaspokoi potrzeby wielu inwestorów. Lekkość blachy płaskiej oraz łatwość i szybkość jej montażu powodują, że coraz częściej pojawia się na współczesnych dachach oraz elewacjach.

  • Garaż nie tylko dla samochodu

    2019-07-30

    Wybierając lub projektując garaż, warto przewidzieć w nim więcej przestrzeni niż samo miejsce postojowe. Szybko okaże się to bardzo użyteczne i wręcz niezbędne. Garaż bowiem z czasem zacznie być domowym magazynem oraz warsztatem.

  • Gruntowny remont łazienki – prace przygotowawcze

    2019-07-30

    Remontując łazienkę, musimy zadbać o odpowiednie materiały wykończeniowe odporne na specyficzne warunki tego pomieszczenia. Tylko wysokiej jakości produkty zapewnią trwałość i zamierzony wygląd aranżacji mimo codziennej eksploatacji pomieszczenia.

  • Strefa gospodarcza w domu – różne możliwości funkcjonalne

    2019-07-30

    Strefa gospodarcza jest niezbędną przestrzenią w każdym domu, niezależnie od jego wielkości. Warto znaleźć dla niej optymalne miejsce, biorąc pod uwagę kształt bryły i program wewnętrzny.

  • Ile trwa budowa – harmonogram budowy domu

    2019-07-30

    Aby prace związane z budową domu przebiegały szybko, sprawnie i bez zakłóceń, należy wykonać harmonogram budowy. Najlepiej jego wykonanie zlecić osobie reprezentującej nas na budowie, np. kierownikowi budowy czy inwestorowi nadzoru.

  • Samodzielne czyszczenie tynkowanej elewacji

    2019-07-29

    Tynkowana elewacja wymaga od nas regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli tynk nie jest spękany i nie wymaga poważniejszych działań naprawczych, ściany wystarczy dokładnie umyć. Czyszczenie elewacji – co warto wiedzieć?

  • Rodzinne mieszkanie w bloku

    2019-07-29

    Zakup mieszkania to bardzo ważna decyzja i inwestycja. Dlatego zanim podpiszemy umowę kupna, powinniśmy mieć pewność aby, że nowe mieszkanie będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Co więc powinniśmy wziąć pod uwagę?

  • Funkcjonalna komunikacja w domu

    2019-07-25

    O wygodzie i komforcie mieszkania w domu decydują nie tylko pokoje, kuchnia i łazienki, ale również łączące je hole i korytarze. Przemieszczanie się domowników pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i strefami to znacząca część ich życia, dlatego domowa komunikacja musi być również ergonomiczna i bezpieczna.

  • Dlaczego warto wykonać projekt instalacji elektrycznej?

    2019-07-24

    Szczegółowy projekt instalacji elektrycznej w budowanym domu może stać się bardzo użyteczny i pomocny na różnych etapach użytkowania budynku.