• ŚWIADOMY INWESTOR – jak wybór materiałów ściennych wpływa na wykonawstwo i parametry użytkowe obiektów?

    2024-06-07

    Realizacja inwestycji to proces składający się z wielu decyzji i dylematów. Począwszy od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez wszelakie wybory projektowe, wykonawcze aż po samo zwieńczenie procesu – etap wykańczania wnętrz i przygotowania obiektu do zamieszkania.

  • ELEMENTY STROPÓW i biegów schodowych w budownictwie jednorodzinnym

    2024-06-07

    Stosowane powszechnie przy budowie osiedli mieszkaniowych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, bardzo dobrze sprawdzają się także w projektach dla budownictwa jednorodzinnego. Betonowe prefabrykaty, takie jak: elementy stropowe czy biegi schodowe, zapewniają szybki i sprawny przebieg inwestycji. Co warto wiedzieć o właściwościach tych rozwiązań?

  • STROP W ZALEDWIE JEDEN DZIEŃ! Zalety prefabrykowanych płyt z betonu komórkowego

    2024-06-07

    Wylewanie stropów monolitycznych lub budowa częściowo prefabrykowanych stropów belkowo-pustakowych wymaga sporo czasu i wysiłku, wiąże się również z licznymi pracami „mokrymi”. Alternatywą są prefabrykowane stropy z płyt z betonu komórkowego. Pozwalają one na bardzo szybki montaż – nawet w jeden dzień można ułożyć strop kondygnacji typowego domu jednorodzinnego. Co więcej...

  • Kąt nachylenia dachu – jaki wybrać?

    2024-04-30

    Kąt nachylenia dachu to czynnik na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając projekt domu albo modernizując stary budynek. Warto rozważyć jaki wpływ ma spadek dachu na walory użytkowe i architekturę domu?

  • Jak pomalować dom na zewnątrz

    2024-04-30

    Malowanie fasady nie wymaga zatrudniania profesjonalnej ekipy, ani użycia skomplikowanego sprzętu. Przed przystąpieniem do prac, warto jednak zapoznać się z ogólnymi zasadami. Jak pomalować dom na zewnątrz?

  • OBALAMY 10 MITÓW na temat betonu komórkowego

    2024-04-29

    Mimo wielu zalet i długiej już historii stosowania betonu komórkowego w budownictwie, wciąż jeszcze można spotkać o nim negatywne opinie, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Są to po prostu mity, które dają się łatwo obalić. Poniżej przedstawiamy najczęstsze obiegowe opinie o tej technologii i przedstawiamy fakty nt. betonu komórkowego.

  • NA ZEWNĄTRZ I DO POKOJU. Rewolucyjne drzwi Hörmann

    2024-04-26

    W dzisiejszym świecie, w którym design ewoluuje z dnia na dzień, marka Hörmann oferuje innowacyjne rozwiązania w asortymencie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych zmieniające sposób, w jaki postrzegana jest przestrzeń domowa. Niezależnie od tego, czy chodzi o wejście do domu, pokoju czy do pomieszczenia technicznego, europejski lider na rynku stolarki otworowej proponuje produkty...

  • IZOLACJA PODDASZY I ŚCIAN DZIAŁOWYCH wełną skalną ROCKWOOL

    2024-04-26

    Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania technologii oraz materiałów pozwalających na ograniczenie jej zużycia. Aby obniżyć koszty ponoszone z tytułu ogrzewania budynku, warto zainwestować w jego ocieplenie.

  • BUDOWA DOMU z wielkoformatowych płyt z betonu komórkowego

    2024-04-25

    Popularny beton komórkowy to już nie tylko drobnowymiarowe bloczki. Na polskim rynku dostępne są również wielkoformatowe płyty, które montuje się przy pomocy dźwigu lub HDS-u. Dzięki dużym rozmiarom i mechanizacji prac budowlanych stanowią bezkonkurencyjny system budowlany pod względem efektywności i tempa budowy.

  • BUDOWA DOMU z suchej ceramiki poryzowanej

    2024-04-25

    W okresie letnim i jesiennym nasilają się objawy alergii wziewnej u osób wrażliwych na alergeny grzybów i pleśni. Związane jest to ze wzrostem stężenia zarodników w powietrzu, nie tylko na zewnątrz. W domu także mogą zadomowić się grzyby i pleśnie. Sprzyjają temu ciepło i wilgoć, którą wprowadza się do ściany na etapie budowy. Wykwity, są nie tylko nieestetyczne, ale i...

  • JAK WŁAŚCIWIE wykonać hydroizolację fundamentów w budownictwie jednorodzinnym?

    2024-04-25

    Budowa domu jednorodzinnego to proces, który wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale również wiedzy z różnych dziedzin budownictwa. Prawidłowo wykonana hydroizolacja fundamentów, chroniąca konstrukcję przed destrukcyjnym działaniem wody i wilgoci, jest jednym z kluczowych elementów decydujących o późniejszej trwałości i funkcjonalności budynku.

  • OCIEPLENIE fundamentów styropianem

    2024-04-24

    Ściany fundamentowe, tak jak inne elementy budynku powinny być dobrze ocieplone by maksymalnie ograniczyć straty ciepła z budynku, które przenika do gruntu. Ich betonowa zazwyczaj konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło, powodując duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór materiału i poprawne...

  • SILIKATY – MATERIAŁ na wszystkie ściany w budynku

    2024-04-24

    Ciągły rozwój budownictwa i rosnąca świadomość inwestorów mobilizują producentów materiałów ściennych do poszukiwania innowacji i stałego ulepszania swojej oferty produktowej. Dostępne na polskim rynku elementy silikatowe już w chwili obecnej umożliwiają wzniesienie wszystkich rodzajów ścian występujących w obiektach budowalnych.

  • Materiały kompozytowe – rodzaje, właściwości, zastosowanie

    2024-04-23

    Kompozyt do złudzenia przypomina drewno, jednak różni się od swojego pierwowzoru walorami użytkowymi. Materiały kompozytowe można stosować na zewnątrz bez obaw o zniszczenie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jakie są właściwości kompozytów i jakie są rodzaje kompozytów?

  • BETON KOMÓRKOWY – MATERIAŁ, któremu wato zaufać

    2024-04-23

    Beton komórkowy jest w Polsce najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym do wznoszenia ścian. Jest lekki, porowaty, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, a przy tym ma odpowiednią wytrzymałość na ściskanie, by pełnić funkcję konstrukcyjną w budynku. Jest chętnie stosowany przez wykonawców, ze względu na łatwość murowania. Inwestorzy decydują się na...

  • System Budowy H+H – ciepłe i ciche domy od fundamentów aż po dach

    2024-04-18

    Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty...

  • Jak skutecznie ODNOWIĆ PODDASZE

    2024-04-12

    Domy jednorodzinne i mieszkania dwupoziomowe z dodatkową przestrzenią poddasza oferują unikalną okazję do stworzenia funkcjonalnych przestrzeni. Stare domy z nieużytkowymi strychami mogą zostać przekształcone w komfortowe pokoje, dzięki odpowiedniemu remontowi. Jednym z kluczowych elementów takiej metamorfozy są panele winylowe, które połączone z elektrycznymi matami...

  • Wykonanie OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO na stropie podczas adaptacji poddasza użytkowego

    2024-04-11

    Na rynku coraz większą popularnością cieszy się adaptacja poddaszy użytkowych. Wyodrębnienie przestrzeni mieszkalnej na wynajem, gabinet czy sypialnię stało się jednym ze sposobów wykorzystania nieużytkowanego strychu.

  • Zalety zadaszenia tarasu płytami z poliwęglanu

    2024-04-08

    Parametry techniczne, różnorodność rozwiązań systemowych oraz końcowy efekt wizualny, decydują o tym, że zadaszenia z poliwęglanu są bardzo dobrym rozwiązaniem. Dotyczy to zarówno poliwęglanów komorowych jak i litych, falistych.

  • Budowanie antresoli – jak zrobić antresolę?

    2024-03-31

    Budowa antresoli może okazać dobrym pomysłem, dzięki któremu zyskamy dodatkowe cenne metry wnętrza. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, zawsze warto praktycznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Antresola może także stanowić estetyczny element wystroju. Podpowiadamy, jak zrobić antresolę.