• Wyburzenie ściany nośnej – jak to zrobić? Kiedy można?

    2024-06-30

    Wyburzenie ściany nośnej to jedna z decyzji często podejmowanych podczas remontów starych mieszkań i domów. Trzeba jednak pamiętać, że każdorazowa przebudowa wnętrz polegająca na zmianie układu ścian budzi uzasadnione obawy i trzeba się do niej należycie przygotować. Szczególnie jeśli prace obejmują usunięcie ściany nośnej.

  • Systemy ociepleń TURBO firmy KREISEL – poznaj ich jakość!

    2024-06-11

    Podstawowe elementy systemów ociepleń to zaprawa mocująca termoizolację do ściany, termoizolacja (styropian lub wełna) mocowanie mechaniczne, klej do warstwy zbrojącej, siatka z włókna szklanego podkład tynkarski, tynk i ewentualnie farba elewacyjna. Wyróżnikiem systemów ociepleń firmy KREISEL jest wysoka jakość zapraw, tynków oraz duża ilość rodzajów systemów dostosowanych do...

  • PROCUT – PRECYZYJNE ROZWIĄZANIA w konstrukcjach drewnianych

    2024-06-07

    Jak można zredefiniować standardy w branży budowlanej? Marka Rawlplug dokonała tego za sprawą precyzyjnych wkrętów konstrukcyjnych do drewna. Wiosna to dobry czas, aby wypróbować je podczas prac w domu i ogrodzie. Sprawdź czym wyróżnia się PROCUT, jak go montować i jakie efekty gwarantuje.

  • ŚWIADOMY INWESTOR – jak wybór materiałów ściennych wpływa na wykonawstwo i parametry użytkowe obiektów?

    2024-06-07

    Realizacja inwestycji to proces składający się z wielu decyzji i dylematów. Począwszy od wyboru odpowiedniej lokalizacji, poprzez wszelakie wybory projektowe, wykonawcze aż po samo zwieńczenie procesu – etap wykańczania wnętrz i przygotowania obiektu do zamieszkania.

  • ELEMENTY STROPÓW i biegów schodowych w budownictwie jednorodzinnym

    2024-06-07

    Stosowane powszechnie przy budowie osiedli mieszkaniowych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, bardzo dobrze sprawdzają się także w projektach dla budownictwa jednorodzinnego. Betonowe prefabrykaty, takie jak: elementy stropowe czy biegi schodowe, zapewniają szybki i sprawny przebieg inwestycji. Co warto wiedzieć o właściwościach tych rozwiązań?

  • STROP W ZALEDWIE JEDEN DZIEŃ! Zalety prefabrykowanych płyt z betonu komórkowego

    2024-06-07

    Wylewanie stropów monolitycznych lub budowa częściowo prefabrykowanych stropów belkowo-pustakowych wymaga sporo czasu i wysiłku, wiąże się również z licznymi pracami „mokrymi”. Alternatywą są prefabrykowane stropy z płyt z betonu komórkowego. Pozwalają one na bardzo szybki montaż – nawet w jeden dzień można ułożyć strop kondygnacji typowego domu jednorodzinnego. Co więcej...

  • Kąt nachylenia dachu – jaki wybrać?

    2024-04-30

    Kąt nachylenia dachu to czynnik na który powinniśmy zwrócić uwagę wybierając projekt domu albo modernizując stary budynek. Warto rozważyć jaki wpływ ma spadek dachu na walory użytkowe i architekturę domu?

  • Jak pomalować dom na zewnątrz

    2024-04-30

    Malowanie fasady nie wymaga zatrudniania profesjonalnej ekipy, ani użycia skomplikowanego sprzętu. Przed przystąpieniem do prac, warto jednak zapoznać się z ogólnymi zasadami. Jak pomalować dom na zewnątrz?

  • OBALAMY 10 MITÓW na temat betonu komórkowego

    2024-04-29

    Mimo wielu zalet i długiej już historii stosowania betonu komórkowego w budownictwie, wciąż jeszcze można spotkać o nim negatywne opinie, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Są to po prostu mity, które dają się łatwo obalić. Poniżej przedstawiamy najczęstsze obiegowe opinie o tej technologii i przedstawiamy fakty nt. betonu komórkowego.

  • NA ZEWNĄTRZ I DO POKOJU. Rewolucyjne drzwi Hörmann

    2024-04-26

    W dzisiejszym świecie, w którym design ewoluuje z dnia na dzień, marka Hörmann oferuje innowacyjne rozwiązania w asortymencie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych zmieniające sposób, w jaki postrzegana jest przestrzeń domowa. Niezależnie od tego, czy chodzi o wejście do domu, pokoju czy do pomieszczenia technicznego, europejski lider na rynku stolarki otworowej proponuje produkty...

  • IZOLACJA PODDASZY I ŚCIAN DZIAŁOWYCH wełną skalną ROCKWOOL

    2024-04-26

    Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania technologii oraz materiałów pozwalających na ograniczenie jej zużycia. Aby obniżyć koszty ponoszone z tytułu ogrzewania budynku, warto zainwestować w jego ocieplenie.

  • BUDOWA DOMU z wielkoformatowych płyt z betonu komórkowego

    2024-04-25

    Popularny beton komórkowy to już nie tylko drobnowymiarowe bloczki. Na polskim rynku dostępne są również wielkoformatowe płyty, które montuje się przy pomocy dźwigu lub HDS-u. Dzięki dużym rozmiarom i mechanizacji prac budowlanych stanowią bezkonkurencyjny system budowlany pod względem efektywności i tempa budowy.

  • BUDOWA DOMU z suchej ceramiki poryzowanej

    2024-04-25

    W okresie letnim i jesiennym nasilają się objawy alergii wziewnej u osób wrażliwych na alergeny grzybów i pleśni. Związane jest to ze wzrostem stężenia zarodników w powietrzu, nie tylko na zewnątrz. W domu także mogą zadomowić się grzyby i pleśnie. Sprzyjają temu ciepło i wilgoć, którą wprowadza się do ściany na etapie budowy. Wykwity, są nie tylko nieestetyczne, ale i...

  • JAK WŁAŚCIWIE wykonać hydroizolację fundamentów w budownictwie jednorodzinnym?

    2024-04-25

    Budowa domu jednorodzinnego to proces, który wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale również wiedzy z różnych dziedzin budownictwa. Prawidłowo wykonana hydroizolacja fundamentów, chroniąca konstrukcję przed destrukcyjnym działaniem wody i wilgoci, jest jednym z kluczowych elementów decydujących o późniejszej trwałości i funkcjonalności budynku.

  • OCIEPLENIE fundamentów styropianem

    2024-04-24

    Ściany fundamentowe, tak jak inne elementy budynku powinny być dobrze ocieplone by maksymalnie ograniczyć straty ciepła z budynku, które przenika do gruntu. Ich betonowa zazwyczaj konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem bardzo dobrze przewodzi ciepło, powodując duże wychłodzenie wewnętrznych części budynku. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór materiału i poprawne...

  • SILIKATY – MATERIAŁ na wszystkie ściany w budynku

    2024-04-24

    Ciągły rozwój budownictwa i rosnąca świadomość inwestorów mobilizują producentów materiałów ściennych do poszukiwania innowacji i stałego ulepszania swojej oferty produktowej. Dostępne na polskim rynku elementy silikatowe już w chwili obecnej umożliwiają wzniesienie wszystkich rodzajów ścian występujących w obiektach budowalnych.

  • Materiały kompozytowe – rodzaje, właściwości, zastosowanie

    2024-04-23

    Kompozyt do złudzenia przypomina drewno, jednak różni się od swojego pierwowzoru walorami użytkowymi. Materiały kompozytowe można stosować na zewnątrz bez obaw o zniszczenie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jakie są właściwości kompozytów i jakie są rodzaje kompozytów?

  • BETON KOMÓRKOWY – MATERIAŁ, któremu wato zaufać

    2024-04-23

    Beton komórkowy jest w Polsce najpopularniejszym materiałem konstrukcyjnym do wznoszenia ścian. Jest lekki, porowaty, charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, a przy tym ma odpowiednią wytrzymałość na ściskanie, by pełnić funkcję konstrukcyjną w budynku. Jest chętnie stosowany przez wykonawców, ze względu na łatwość murowania. Inwestorzy decydują się na...

  • System Budowy H+H – ciepłe i ciche domy od fundamentów aż po dach

    2024-04-18

    Od wielu sezonów wśród najbardziej popularnych materiałów ściennych plasują się niezmiennie beton komórkowy i bloczki silikatowe. Są to jedne z propozycji najczęściej wybieranych do wznoszenia ścian, nie tylko przez projektantów i deweloperów, ale również przez inwestorów wykorzystujących je do budowy domów jednorodzinnych. Ich fenomen polega na wszechstronności - produkty...

  • Jak skutecznie ODNOWIĆ PODDASZE

    2024-04-12

    Domy jednorodzinne i mieszkania dwupoziomowe z dodatkową przestrzenią poddasza oferują unikalną okazję do stworzenia funkcjonalnych przestrzeni. Stare domy z nieużytkowymi strychami mogą zostać przekształcone w komfortowe pokoje, dzięki odpowiedniemu remontowi. Jednym z kluczowych elementów takiej metamorfozy są panele winylowe, które połączone z elektrycznymi matami...