grudzień
Rok w ogrodzie
Posypywanie mieszanką piasku przydomowych ścieżek to sprawdzony sposób, by uniknąć upadku na zbyt śliskiej nawierzchni. Skrzynie i pojemniki na piasek to doskonałe rozwiązanie, dzięki, któremu będzie on zawsze pod ręką. W czym przechowywać mieszanki do posypywania traktów komunikacyjnych?
Przez kilka najbliższych miesięcy nawierzchnie na naszej posesji i przylegający do niej chodnik mogą być niebezpiecznie śliskie – częste opady deszczu, śniegu, skoki temperatury, zalegające liście – to wszystko może przyczynić się do tego, że pod nogami będziemy mieli ślizgawkę. A na niej o wypadek nie trudno. Konsekwencje mogą być nie tylko przykre dla nas, ale również przypadkowych przechodniów. Bezpieczne poruszania się wokół domu zapewni nam posypywanie śliskiej nawierzchni drobnoziarnistym żwirem lub mieszanką piasku. W sezonie zimowym zużywamy ich sporo, dlatego najlepiej je przechowywać w specjalnie do tego celu przeznaczonych pojemnikach.
Skrzynie na piasek
Przeznaczone do przechowywania środków do posypywania nawierzchni pojemniki mają wygląd skrzyni zamykanych praktycznym wiekiem, które chroni ich zawartość przed opadami atmosferycznymi. To produkty wykonane najczęściej z polietylenu lub laminatów o podwyższonej twardości. Mają mocną i sztywną konstrukcję. Nie zmieniają również kolorów pod wpływem promieniowania UV, dlatego nawet przechowywane przez cały rok w ogrodzie wyglądają dobrze. Ich zaletą jest również odporność na ujemne temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Należą także do produktów lekkich, w przeciwieństwie np. do skrzynek drewnianych. Mają one tak wyprofilowany kształt, by woda deszczowa mogła z nich łatwo spływać. Ich zaletą jest także możliwość wygodnego podniesienia klapy do pionu lub jej odchylenia do tyłu. Wybierając skrzynkę na piasek, zwróćmy uwagę, by nie zawierała żadnych metalowych elementów, które mogłyby ulec korozji. Ważnym czynnikiem wyboru pojemnika na piasek jest jego pojemność podawana w litrach lub kilogramach. Do dyspozycji mamy produkty o pojemności od 50 kilogramów czy 70 litrów do nawet 500 litrów.
Zdjęcia: materiały prasowe, Fotolia.com