kwiecień
Rok w ogrodzie
Słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu w ogrodzie. Jeśli mamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym domek w ogrodzie to wspaniały pomysł na zabawę i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nawet niewielki skrawek zielonej przestrzeni wokół domu wystarczy, by zrekompensować naszym pociechom trudy kwarantanny i izolacji związanej z epidemią koronawirusa.
Producenci akcesoriów do zagospodarowywania placów zabaw dla dzieci, szczególnie mając na względzie wiosenno-letnie, sezonowe zabawy i rekreację, proponują bardzo ciekawą alternatywę do tradycyjnego drewnianego domku – gotowy, dekoracyjny domek z tworzywa.
Ogrodowe domki dla dzieci z tworzyw sztucznych
Szeroka oferta domków ogrodowych, projektowanych z myślą o dobrej zabawie najmłodszych, pozwala na wygodny wybór – dopasowanie modelu do naszej przestrzeni ogrodowej, wieku i potrzeb dziecka, tego, czy w zabawie będzie uczestniczyło pojedynczo, czy może w grupie (np. z rodzeństwem), a także preferencji estetycznych (dekoracyjności, kolorystki, dodatkowego wyposażenia).
Domki ogrodowe dla dzieci przypominają niekiedy zupełnie bajkowe siedziby, bogactwo koloru oraz zastosowanych ozdób sprawia, że są dla dzieci niezwykle atrakcyjne i chętnie spędzają w nich czas na zabawie. Producenci prześcigają się w precyzji wykonania – poszczególne elementy dekoracyjne imitują zarówno w kolorze, jak i fakturze dachówkę, drewnianą oblicówkę, kamienne cokoły itp. Domki często wyposażone są dodatkowo w ruchome okiennice, drzwi, płotki, wysuwane balkony i tarasy – tak aby zabawa w „dom” była jak najbardziej realistyczna.
Przy wyborze domku do zabaw w ogrodzie warto zwrócić uwagę również na wyposażenie dodatkowe. Niektóre modele zaopatrzone są w takie dodatki jak np. stolik piknikowy, siedziska, akcesoria do zabawy, jak również mniej standardowe rozwiązania, a znacznie wzbogacające atrakcyjność zabawy jak np. podczepiana dodatkowo niewielka zjeżdżalnia.
Bezpieczeństwo i wygoda w domku ogrodowym
Materiały, z jakich wykonuje się domki ogrodowe dla dzieci pozwalają na gładkie i obłe wykończenia wszelkich łączeń i krawędzi. To sprawia, że ryzyko skaleczenia czy uderzenia jest małe (nie ma też ryzyka skaleczenia drewnianą drzazgą).
Jednocześnie tworzywo jest dość odporne na warunki atmosferyczne. Bardzo łatwo jest również utrzymać higienę w przestrzeni takiego domku. Wystarczy umyć domek co jakiś czas pod ciśnieniem (wężem ogrodowym lub myjka ciśnieniową) wodą z dodatkiem delikatnego detergentu, np. do czyszczenia mebli tarasowych. Jeśli w domku bawi się więcej dzieci, szczególnie w okresie nasilonych infekcji wirusowych, domek możemy też w łatwy sposób zdezynfekować, przecierając płynem odkażającym szczególnie newralgiczne miejsca (ruchome i często dotykane drzwi i okna).
Oferowane modele domków dla dzieci są wygodne i łatwe w montażu, a przy tym lekkie, co pozwala na dowolną zmianę ich ustawienia.
Warto jednak pamiętać, że przy bardzo wysokiej temperaturze oraz wyjątkowo silnej operacji słońca domki mogą nieco się odkształcać, a także tracić intensywny kolor. Dlatego warto taką zabawkę ustawić w półcieniu lub miejscu, gdzie operacja słońca jest tylko czasowa. To zapewni również lepszy komfort zabawy, domek nie będzie się nadmiernie nagrzewał.
zdjęcie otwierające: pixabay.com