Budowa domu od podstaw
Fundamenty to najważniejszy element konstrukcyjny każdego budynku, dlatego kluczowe znaczenie ma prawidłowe przeprowadzenie prac ziemnych. Dowiedz się, jak krok po kroku powinna przebiegać budowa fundamentów i piwnicy. Sprawdź także, jak wykonać izolację fundamentów i piwnic, by ochronić je przed działaniem wilgoci oraz stratami ciepła. Pamiętaj, że trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewni użycie dobrej jakości materiałów do murowania ścian. Wykorzystując odpowiedniej wielkości bloczki fundamentowe, możesz znacznie przyspieszyć prace budowlane. Skorzystaj z wiedzy specjalistów, by fundamenty i piwnica w domu były wykonane profesjonalnie.
Fundamenty - ława czy płyta?
Podstawą każdego domu jest fundament, który przenosi na podłoże gruntowe całość obciążeń. Jest niewidoczny, ale zapewnia stabilność całej budowli. W filmie pokażemy różne technologie budowy fundamentów i doradzimy, co wybrać: ławę czy płytę? jak skutecznie izolować i ocieplić fundamenty? na czym polega podsypywanie fundamentów i co to jest strefa zamarzania? Zadbamy o to, żeby technologia, którą wybierzecie była dostosowana do potrzeb i zawartości kieszeni.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Ziemia z wykopu fundamentów – jak ją zagospodarować
Wielu inwestorów budujących dom, staje przed dylematem, co zrobić z ziemią z wykopu fundamentów. Niektórzy oddają ją za darmo, jednak dużo lepiej znaleźć na placu budowy miejsce do jej składowania, a później wykorzystać do założenie ogrodu. Oczywiście dużo zależy od rodzaju ziemi.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Wykop pod fundamenty domu – ręcznie czy mechanicznie
Pierwszym etapem prac na każdej budowie domu są roboty ręczne, czyli wykonanie wykopu pod fundamenty. Możemy zdecydować się na wynajęcie koparki lub wykonać go ręcznie przy pomocy przyjaciół lub kilku pracowników. Jakie są wady i zalety tych rozwiązań?
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Fundamenty i piwnice współczesnego domu - energooszczędność od podstaw
Fundamenty przenoszą ciężar domu, chroniąc przed skutkami nierównomiernego osiadania gruntu, które jest częstym powodem zarysowania i pękania ścian. Trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji zapewnia nie tylko wykonanie fundamentów zgodnie ze sztuką budowlaną, ale także użycie nowoczesnych materiałów do murowania.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Czym ocieplać fundamenty – materiały termoizolacyjne
Fundamenty muszą być ciepłe. Niezależnie od tego, czy budynek jest podpiwniczony czy nie, konieczne jest ocieplenie fundamentów. W domu energooszczędnym nie tylko ściany piwniczne, ale również i fundamentowe muszą być ocieplane, nawet wtedy kiedy zbudowane są z materiałów, których producenci deklarują, że mają one dobrą izolacyjność termiczną.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Hydroizolacja fundamentów – jak wykonać
Hydroizolacja fundamentów to ważny etap budowy domu, ponieważ popełnione błędy są już praktycznie niemożliwe do naprawienia. Prawidłowo zabezpieczone fundamenty chronią konstrukcję domu przed wilgocią i jej destrukcyjnym działaniem.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Z czego wykonać fundamenty domu?
Dobry fundament powinien być zaprojektowany i wykonany zgodnie z warunkami panującymi na naszej działce. W przeciwnym przypadku może nie utrzymać spoczywającego na nim ciężaru. Z tego powodu materiały wykorzystywane do budowy fundamentów muszą być odpowiednio wytrzymałe na obciążenia. Ich zadaniem jest również ochrona przed wychładzaniem budynku.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Papy, folie oraz membrany niezbędne podczas budowy i remontu domu
Budowa czy remont wymarzonego domu nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdy etap prac budowlanych wymaga zakupu odpowiednich materiałów, chroniących budynek przed wodą i wilgocią.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Jak zbudować szczelną piwnicę?
Decydując się na dom z piwnicą, pamiętajmy, że powinna ona być całkowicie odporna na wodę i wilgoć gruntową. Izolację przeciwwodną i przeciwilgociową piwnicy można wykonać na dwa sposoby: jako tzw. czarną lub białą wannę.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Jak zbudować ciepłą piwnicę
Piwnica musi być ocieplona niezależnie od tego, czy jest zaplanowana jako ogrzewana czy nieogrzewana. Izolacja termiczna piwnicy nie tylko uchroni budynek przed niekontrolowaną ucieczką ciepła przez powstające w jej rejonie mostki termiczne, ale stworzy także dodatkową ochronę hydroizolacji.
ZAPOZNAJ SIĘ Z PRODUKTAMI
Materiały do ocieplenia piwnic
Prawidłowe ocieplenie ścian piwnic zapobiegnie powstawaniu wilgoci i pleśni w budynku oraz ucieczce ciepła z wnętrza domu. Jakich materiałów użyć do termoizolacji piwnic?