MATERIAŁY ŚCIENNE

Listopad 2021
SOLBET º Bloczek IDEAL

SOLBET

º Bloczek IDEAL (uz) – o klasie gęstości 350 do wykonywania jednowarstwowych ścian z betonu komórkowego. To bloczki o współczynniku lambda 0,080 W / mK, które umożliwiają wykonać ściany o współczynniku U= 0,20 W / m2K. W ten sposób w systemie Solbet można realizować ciepłe i trwałe budynki ze ścianami bez ocieplenia, a więc przy użyciu bloczków Solbet Ideal – do ścian zewnętrznych, Solbet Optimal – do ścian wewnętrznych nośnych i działowych, systemowych nadproży Solbet, innych elementów murowych oraz zaprawy murarskiej do cienkich spoin.

WIENERBERGER º Pustak POROTHERM

WIENERBERGER

º Pustak POROTHERM 25K P+W (uzw) – to pustak uzupełniający do budowy popularnych ścian dwuwarstwowych z pustaków Porotherm 25 P+W, Porotherm 25 E3 i Porotherm 25 E3 500. Do systemu rozwiązań ściennych Porotherm jest doskonale dopasowany wymiarami, materiałem, z którego jest zrobiony i sposobem łączenia. Specjalnie zmodyfikowany układ drążeń (otwór 17x17 cm), podczas murowania na standardową zakładkę z przesunięciem o 25 cm powoduje, że tworzy się kanał. Z nakładania się na siebie otworów kolejnych pustaków powstaje przestrzeń, którą:
+ można wypełnić betonem, uzyskując przy minimalnym nakładzie czasu i pracy ścianę o wzmocnionej żelbetem konstrukcji,
+ po konsultacji z projektantem można wykorzystać do umieszczenia przewodów do instalacji elektrycznej czy sanitarnej, unikając tym samym bruzdowania muru, koniecznego przy stosowaniu starszych technik budowlanych.
Pustaki łączą się też z kształtkami wieńcowymi.

WIENERBERGER º Pustak POROTHERM

Pustak POROTHERM 25 3x1/3 Profi/ Dryfix (uz) – to pustak o specjalnie zmodyfikowanym układzie drążeń, dzięki któremu w prosty i łatwy sposób można dociąć elementy wykończeniowe do narożników oraz otworów okiennych i drzwiowych. Uzyskane w ten sposób 3 elementy stanowią systemowe uzupełnienie budowy ścian z pustaków Porotherm pozwalają:
+ uzyskać równą i gładką powierzchnię otworów w ścianie,
+ ułatwiają montaż okien, drzwi i parapetów, co znacznie przyśpiesza to pracę, poprawia estetykę budowy,
+ na dokładne i prawidłowe osadzenie oraz ocieplenie okna czy drzwi.
Właściwe wykonanie otworów w ścianie ma znaczenie dla parametrów ściany, muszą być one wykonane precyzyjnie, a miejsce styku stolarki i ściany – dokładnie przemyślane, by nie tworzyły się mostki termiczne, przez które może potem uciekać ciepło z domu. Produkt w wersji 3x1/3 dostępny jest: w wersji Profi, Dryfix oraz P+W, a także dla produktu Porotherm 25 E3 500, co pozwala na zastosowanie w ścianie o grubości 25 cm w każdej z dostępnych technologii Porotherm.

XELLA º YTONG JUMBOULTRA+

XELLA

º YTONG JUMBOULTRA+ PP2,2/ 0,3 S (uz) – to najcieplejszy na polskim rynku system wielkowymiarowych bloków z betonu komórkowego. To innowacyjny produkt 2 w 1: łączy w sobie zarówno zalety systemów do szybkiej budowy, jak i energooszczędnej ściany jednowarstwowej. Duża wysokość elementów, odpowiadająca wysokości trzech standardowych bloczków Ytong oraz zastosowanie miniżurawia pozwalają skrócić czas budowy nawet o 25%. System jest w pełni kompatybilny z technologią wielkowymiarowych bloków wapienno- -piaskowych Silka Tempo.
Ytong JumboUltra+ charakteryzuje wysoka izolacyjność termiczna. Już ściana z bloków o grubości zaledwie 36,5 cm spełnia najsurowsze wymagania termiczne: U = 0,20 W/(m²K).
Bloki montuje się przy pomocy specjalnych miniżurawi. Xella Polska ma w ofercie ich kilka typów – miniżurawie można wynająć na czas inwestycji bądź zakupić. Dzięki mechanizacji znacząco zwiększa się efektywność prac budowlanych, ale i ogranicza wysiłek fizyczny pracowników.

YTONG PANEL SWE

YTONG PANEL SWE (uz) – wielkowymiarowe płyty z betonu komórkowego pozwalają na ekspresowy montaż ścian konstrukcyjnych – zewnętrznych i wewnętrznych. Dwuosobowa brygada monterów wraz z operatorem HDS-u przez 8 godzin jest w stanie postawić nawet 150 m² przegród. Prefabrykaty produkowane są na indywidualne zamówienie, pod konkretną inwestycję. Dzięki szerokiemu wachlarzowi produktów system Ytong Panel SWE pozwala wznosić ściany we wszystkich typach domów jednorodzinnych (w tym szeregowych), jak i niższych budynkach wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej. Płyty Ytong Panel SWE dostępne są w dwóch odmianach: P2/350 i P4/600. Odmiana P2/350 ma wytrzymałość ana ściskanie 2 N/mm2 i grubość elementów 24 cm. Natomiast odmiana P4/600 charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie 4 N/mm2 i dostępna jest w grubościach od 15 do 30 cm. Maksymalna wysokość elementów Ytong Panel SWE wynosi 3 metry.
Zamawiając system Ytong Panel SWE, firma Xella Polska oferuje wsparcie projektowe oraz plany montażowe.

Poprzedni

Partnerzy PSB inwestują w sklepy Mrówka

Partnerzy PSB inwestują w sklepy Mrówka
Następny
IZOLACJE TERMICZNE

IZOLACJE TERMICZNE