Dobór noża do prac budowlano-budowlanych

Grudzień 2018
STANLEY
STANLEY - noże

Noże należą do najpowszechniej używanych w trakcie prac remontowo-budowlanych narzędzi. Są uniwersalnym i niezastąpionym elementem wyposażenia każdej skrzynki narzędziowej. Wybór odpowiedniego noża pozwala na bardziej efektywną pracę, a przede wszystkim daje pewność, że będzie ona bezpieczna.

JAKI NÓŻ WYBRAĆ? 
Biorąc pod uwagę budowę ostrza, noże można podzielić na te z ostrzem trapezowym oraz ostrzem segmentowym (łamane). Do cięcia niewymagających materiałów warto wybrać nóż z ostrzem segmentowym. Jeśli istotna będzie siła nacisku, należy sięgnąć po nóż z ostrzem trapezowym.

DO CIĘCIA Z DUŻĄ SIŁĄ
Dzięki konstrukcji ostrza stabilnie zamocowanego do korpusu nóż trapezowy doskonale nadaje się do wykonywania długich cięć przy użyciu dużej siły. Takie noże są najczęściej wykorzystywane do cięcia gumy, tapet, linoleum, płyt kartonowo- gipsowych lub kartonu.

Stanley - noże

DO CIĘCIA PRECYZYJNEGO
Ostrza segmentowe to najpopularniejszy rodzaj, służący do cięcia delikatnych materiałów. Doskonale nadają się do precyzyjnych prac, w których siła nie jest istotna. Mają szerokie zastosowanie w pracach dekoratorskich i wykończeniowych, a także w gospodarstwach domowych. Ich konstrukcja jest prosta – zużyty segment ostrza wyłamujemy i ponownie mamy sprawne narzędzie. Na rynku pojawiły się noże z wbudowanym narzędziem do łamania ostrza oraz schowkiem na ostrza zapasowe, dzięki którym wymiana jest jeszcze bardziej wygodna i bezpieczna. Takie rozwiązania wykorzystano m.in. w nowych nożach STANLEY® z ostrzem łamanym 18 mm, modele: STHT10270 i STHT10265.

TRWAŁOŚĆ I WYGODA
Budowa decyduje o tym, do jak ciężkich prac można używać danego noża, zarówno z segmentowym, jak i trapezowym ostrzem. Wykorzystany w nowych nożach STANLEY® korpus ze stali nierdzewnej zapewnia wytrzymałość i trwałość, a uchwyt z miękkiej gumy i jego stożkowe zwężenie dają pewny i wygodny chwyt.

Poprzedni

TERMO TYNK 951

TERMO TYNK 951
Następny
Szara gospodarka w budownictwie* rośnie szybciej, niż sam sektor

Szara gospodarka w budownictwie* rośnie szybciej, niż sam sektor