Wkrętarka udarowa TRYTON 20V

Producent: PROFIX
Lipiec 2019
TRYTON
Wkrętarka udarowa TRYTON 20V

Wiertarko-wkrętarka TJV20, oprócz typowych dla tego rodzaju narzędzia prac – wkręcania oraz wiercenia w drewnie oraz metalu, pozwala wykonywać otwory metodą udarową. Zastosowana przekładania generuje udar, który po zastosowaniu odpowiedniego wiertła kruszy mur czy też cegły.

Konstrukcja i parametry techniczne udarowej wiertarko-wkrętarki TJV20 czynią z niej wszechstronne narzędzie łączące w sobie cechy typowe dla wkrętarek oraz wiertarek z udarem mechanicznym. Wyboru trybu pracy dokonujemy za pomocą pierścienia. W przypadku wiercenia w murze ustawiamy go tak, aby strzałka wskazywała symbol młotka. Jeśli chcemy wiercić w drewnie, stali adekwatnie ustawiamy znaczek wiertła.
Należy zwrócić również uwagę na to, że udarowa wkrętarka Tryton ma aż 22 pozycje sprzęgła, czyli z dużą precyzją dostosujemy moment obrotowy do potrzeb. Maszyna ma także inny uchwyt wiertarski, niż ten zastosowany w modelu TJV10. Zamontujemy w nim wiertła z uchwytami o maksymalnej średnicy 13 mm. Możemy wykonywać otwory: w murze i cegle o średnicy do 10 mm, w drewnie do 25 mm, a w stali do 13 mm. Zakresy są zatem wystarczające do wykonania większości prac montażowych.
Praca akcesoriami o dużych średnicach, np. świdrami czy koronkami, możliwa jest m.in. dzięki wyposażeniu wiertarko-wkrętarki TJV20 w szybkomocujący uchwyt wiertarski 1-częściowy zintegrowany z automatyczną blokadą wrzeciona. Dzięki temu osprzęt możemy mocować jedną ręką.
Udarowa wiertarko-wkrętarka TJV20 to ciekawa maszyna o wysokich parametrach użytkowych. Idealna do zastosowań w czasie prac remontowych i montażowych.

Akumulatory do wkrętarki udarowej

Na chwilę obecną w skład rodziny urządzeń Tryton zasilanych z systemowego akumulatora wchodzi osiem różnych maszyn: dwie wiertarko-wkrętarki, szlifierka kątowa, pilarka tarczowa, piła szablasta, wyrzynarka, dmuchawa do liści oraz nożyce do żywopłotu.
Sercem systemu jest akumulator. Tryton proponuje ich trzy rodzaje. Różnią się one pojemnością. Podstawowy model o standardowej pojemności 1,5 Ah, pośredni – 2 Ah, a najpojemniejszy – 4 Ah. Dla typowych użytkowników domowych wystarczy bateria 1,5 Ah. Dla rzemieślników optymalnym wyborem będzie akumulator 4 Ah. Energia w nim zgromadzona w większości przypadków jest wystarczająca do napędzania maszyn przez sześćdziesiąt minut. Jeśli chodzi o konstrukcję serca systemu Tryton 20V, to dwa akumulatory wyposażone są w ogniwa renomowanego światowego producenta smartfonów i urządzeń RTV i AGD. Zadbano także o wysoką jakość elementów sterujących oraz chroniących baterię przed przypadkowym uszkodzeniem mechanicznym. Dodatkowo każdy akumulator został wyposażony w intuicyjny wskaźnik poziomu naładowania. Skalę odwzorowują diody led.
W systemie Tryton 20V do wyboru mamy dwie ładowarki. Podstawowa i zarazem tańsza – ładowarka TJ3LD jest w stanie naładować baterię w czasie od trzech do pięciu godzin. W systemie znajduje się szybka ładowarka. Decydując się na model TJ1LD naładujemy każdy akumulator 1,5 Ah i 2A h w czasie około jednej godziny, a akumulator 4 Ah w czasie około 2 godzin.

Poprzedni

Jak przygotować ścianę pod nakładanie gładzi?

Jak przygotować ścianę pod nakładanie gładzi?
Następny
Sprzedaż i ceny materiałów budowlanych w I półroczu 2019 r.

Sprzedaż i ceny materiałów budowlanych w I półroczu 2019 r.