IZOLACJA PODDASZY I ŚCIAN DZIAŁOWYCH wełną skalną ROCKWOOL

Producent: ROCKWOOL
Kwiecień 2024

Rosnące ceny energii skłaniają inwestorów do poszukiwania technologii oraz materiałów pozwalających na ograniczenie jej zużycia. Aby obniżyć koszty ponoszone z tytułu ogrzewania budynku, warto zainwestować w jego ocieplenie.

Termomodernizacja to pierwszy krok, w stronę zrównoważonego rozwoju, oszczędności energii i dbałości o środowisko naturalne, ale przede wszystkim podniesienia komfortu i standardu obiektów, co z kolei wiąże się bezpośrednio z korzyściami finansowymi wynikającymi z kosztów eksploatacji i wykorzystania obiektu. 

Odpowiednio wykonana izolacja budynku, zarówno tego nowo budowanego jak i termo modernizowanego zapewnia nie tylko odpowiedni komfort cieplny jego użytkownikom, ale również nadaje ostateczny efekt wizualny budynku dzięki np. trwałej i estetycznej fasadzie. Zastosowanie skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL do izolacji przegród zarówno w budynkach nowych jak i termo modernizowanych pozytywnie wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na energię grzewczą, a tym samym na poprawę jakości powietrza, bowiem redukcja zużycia energii oznacza również ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. 

KOMPLEKSOWA OFERTA MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH 

Szeroki asortyment wyrobów z wełny mineralnej pozwala na odpowiednie dopasowanie materiału zarówno pod kątem uzyskania konkretnych parametrów przegrody, jak i dopasowaniem go do danego typu konstrukcji. I to właśnie typ konstrukcji determinuje zastosowanie konkretnego produktu w przegrodzie. 

Wyróżnia się produkty do izolacji poddaszy (np. TOPROCK PREMIUM oraz SUPERROCK), izolacji ścian zewnętrznych ETICS (FRONTROCK SUPER bądź FRONTROCK PLUS), izolacji dachów płaskich (HARDROCK MAX i MONROCK MAX E) oraz wielu innych aplikacji. Powyższe zastosowania wełny mineralnej w budownictwie nie wyczerpują wszystkich możliwości jej użycia. Pokazują jednak, jak bardzo uniwersalnym produktem jest wełna mineralna dzięki swoim naturalnym właściwościom. Bez wątpienia można stwierdzić, że zastosowanie wełny mineralnej pozytywnie wpływa na jakość naszego życia. Wełna mineralna zapewnia odpowiedni komfort termiczny i akustyczny, zdrowy mikroklimat wnętrz, a także zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzięki czemu żyje się przyjemniej. 

Sprzyjające warunki pogodowe, jakie panują wiosną, to idealny moment na to, by zadbać o zmniejszenie kosztów ogrzewania w kolejnym sezonie grzewczym. Ale to nie jedyna korzyść, jaka płynie z ocieplenia budynku – to także lepsza ochrona przed słońcem i ciepłem w upalne lato, które niedługo nadejdzie. 

Sezon remontowy się rozpędza, warto więc poważnie rozważyć ocieplenie swojego domu – płyną z tego nie tylko indywidualne korzyści dla portfela, ale i dbanie o zdrowie w szerokim kontekście – nie tylko o bliskich, ale i o zdrowie społeczne. Wiosna to najlepszy czas na termomodernizację domu – choć izolacji nie widać gołym okiem, jej zalety odczuwa się na co dzień.

RODZAJE PRODUKTÓW DO TERMOIZOLACJI 

Portfolio firmy ROCKWOOL to pełna oferta produktów, rozróżnionych gęstością oraz jakością, o najwyższych parametrach mechanicznych i technicznych, podzielonych na znane już dobrze półki jakościowe. Produkty z wełny skalnej spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania wykonawców i inwestorów.

Półka PREMIUM

to najwyższa jakość. Innowacyjna technologia produkcji płyt zapewnia najniższą lambdę wśród wełen skalnych, najwyższą gęstość wśród materiałów izolacyjnych, a także najlepsze parametry akustyczne. Trwalsze opakowania to maksimum bezpieczeństwa podczas transportu i składowania. 

SUPERROCK PREMIUM – płyta o najlepszych parametrach termicznych i akustycznych wśród wełen skalnych oraz o najwyższej gęstości wśród materiałów izolacyjnych. Zaprojektowana do izolacji poddaszy o wyższych wymaganiach termicznych i akustycznych, także w rozwiązaniach nakrokwiowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej. 

TOPROCK PREMIUM – wielkowymiarowa mata o najlepszych parametrach termicznych i akustycznych wśród wełen skalnych oraz o najwyższej gęstości wśród materiałów izolacyjnych. Mata stosowana do izolacji poddaszy o wyższych wymaganiach termicznych i akustycznych. 

ROCKTON PREMIUM – płyta o najlepszych parametrach termicznych i wybitnych parametrach akustycznych oraz o najwyższej gęstości wśród materiałów izolacyjnych. Płyta może być stosowana w wielu aplikacjach, m.in. do izolacji poddaszy, ścian działowych oraz ścian szkieletowych.

Półka SUPER 

to innowacyjne produkty o bardzo wysokiej gęstości, możliwe do zastosowania w wielu rozwiązaniach. Posiadają znakomite parametry termiczne i akustyczne. Mniejsze rolki zapewniają więcej metrów kwadratowych na palecie i oszczędność miejsca w magazynie. Podobnie jak w przypadku produktów z półki PREMIUM zapakowane zostały w trwalsze opakowania. 

SUPERROCK – płyta o znakomitych parametrach termicznych i akustycznych oraz o bardzo wysokiej gęstości. Zaprojektowana do izolacji poddaszy, także w rozwiązaniach nakrokwiowych i ścian o konstrukcji szkieletowej. 

TOPROCK SUPER – wielkowymiarowa mata w rolce o zmniejszonym rozmiarze (średnica rolki 40 cm), znakomitych parametrach termicznych i akustycznych i o bardzo wysokiej gęstości. Zaprojektowana do zabezpieczania poddaszy jako izolacja termiczna i akustyczna. 

ROCKTON SUPER – płyta o znakomitych parametrach termicznych i akustycznych oraz o bardzo wysokiej gęstości. Płyta może być stosowana w wielu różnych aplikacjach.

Półka PLUS 

to produkty o bardzo dobrych parametrach termicznych i akustycznych, o wysokiej gęstości, spełniają większość wymagań stawianych w klasyfikacjach suchej zabudowy. Mniejsze rolki zapewniają więcej metrów kwadratowych na palecie i oszczędność miejsca w magazynie. Również w przypadku produktów z półki PLUS nowe opakowania są trwalsze, podnosząc bezpieczeństwo magazynowania i transportu. 

ROCKMIN PLUS – płyta o bardzo dobrych parametrach termicznych i akustycznych oraz o wysokiej gęstości. Wykorzystywana do izolacji poddaszy, stropów belkowych, ścian działowych oraz ścian o konstrukcji szkieletowej. 

TOPROCK PLUS – wielkowymiarowa mata w rolce o zmniejszonym rozmiarze (średnica rolki 40 cm), bardzo dobrych parametrach termicznych i akustycznych oraz o wysokiej gęstości. Wykorzystywana szczególnie do izolacji poddaszy.

Półka STANDARD

 to płyty o dobrych parametrach izolacyjnych i akustycznych. Są lekkie, o nieco niższej gęstości niż produkty z półki PLUS, odporne na ogień i wodę, dzięki czemu sprawdzają się dobrze w bardzo wielu aplikacjach. 

ROCKMIN – płyta o dobrych parametrach termicznych i akustycznych oraz o nieco niższej gęstości. Stosowana do izolacji m.in. poddaszy, stropów belkowych, sufitów podwieszanych i ścian działowych.

WEŁNA DO NADMUCHU 

Oprócz tradycyjnych do ocieplania poddaszy płyt czy rolek w swojej ofercie firma ROCKWOOL posiada również wełnę skalną do nadmuchu GRANROCK SUPER. Nowoczesne metody takie jak nadmuch mają szereg zalet, wśród których warto wymienić: oszczędność czasu aplikacji, co znacznie przyspiesza budowę, a co za tym idzie, obniża nakład finansowy jej wykonania. 

GRANROCK SUPER jest produktem niepalnym, o klasie reakcji na ogień A1. Oznacza to, że jest zaliczany do najbezpieczniejszych materiałów izolacyjnych, znacząco zwiększających bezpieczeństwo pożarowe poddasza i całego domu. Wykonany jest z naturalnych składników i nie zawiera substancji szkodliwych. Jest materiałem sypkim i nie doprowadza do biokorozji konstrukcji dachu. GRANROCK SUPER nie wymaga przerwy technologicznej po montażu, a zaizolowane pomieszczenie może być użytkowane od razu po aplikacji. 

Produkty ROCKWOOL to najwyższa półka i nowa jakość izolacji kluczowych elementów każdego budynku – poddasza i ścian działowych. Produkty są trwalsze, wytrzymałe i skuteczne. Dzięki temu inwestorzy mogą dobrać dla siebie idealne rozwiązanie na lata, a wykonawcy zyskują większy komfort pracy i wygodę. Produkty ROCKWOOL wspierają tych, którzy chcą się wyróżnić na rynku jakością wykonanego ocieplenia i innowacyjnym podejściem.

https://www.rockwool.com/pl/

Poprzedni

NA ZEWNĄTRZ I DO POKOJU. Rewolucyjne drzwi Hörmann

NA ZEWNĄTRZ I DO POKOJU. Rewolucyjne drzwi Hörmann
Następny
OBALAMY 10 MITÓW na temat betonu komórkowego

OBALAMY 10 MITÓW na temat betonu komórkowego